Mura visoko zmagala v Novi Gorici

Ljubljana, 24. 10. 2018 19.03 |

Nogometaši Mure so si na prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije priigrali lepo prednost pred povratnim obračunom. V Novi Gorici so izbranci Anteja Šimundže s 3:0 (1:0) premagali Gorico. Dobro izhodišče pred povratno tekmo so si priigrali tudi igralci Aluminija, ki so v gosteh remizirali s Krškim 2:2 (0:1).

Sobočane je v vodstvo popeljal Nik Lorbek v 12. minuti, potem ko je z glavo unovčil podajo Luke Bobičanca z desne strani. Prekmurci so si na tekmi priigrali več nevarnih akcij, v 78. in 81. minuti sta sicer nevarno zagrozila tudi domača Semir Smajlagić in Matija Kavčič, a je bil prvi premalo natančen, drugemu pa je strel obranil Matko Obradović.

Grega Sorčan
Grega Sorčan FOTO: Aljoša Kravanja

V 85. in drugi minuti sodniškega dodatka minuti pa je z dvema goloma končni izid tekme postavil Amadej Maroša, ki je najprej iz bližine neoviran zadel po podaji Klemna Šturma z leve strani, nato pa je zadel še z osmih metrov.

Izenačenje v Krškem

Na drugi današnji tekmi so Krčani povedli v 19. minuti, ko je iz bližine zadel Ante Vukušić. Na 2:0 je v 50. minuti povišal Leo Ejup, ki je zadel z glavo po podaji iz kota z leve strani. Deset minut pozneje pa so Kidričani prišli do pomembnega zadetka, strelec z glavo je bil Tadej Trdina.

V 79. minuti je Aluminij prišel celo do izenačenja, ko je mojstrsko z desne strani zunaj kazenskega prostora streljal Nemanja Jakšić in žogo poslal pod prečko za 2:2.

Že v torek so nogometaši Maribora z 1:0 (1:0) odpravili Domžale, prejšnji teden pa si je branilka lovorike Olimpija z zmago na prvi tekmi (5:0) v Kopru praktično že zagotovila napredovanje.

Gorica - Mura 0:3 (0:1)

Krško - Aluminij 2:2 (1:0)