Hat-trick Harryja Kana za visoko zmago Tottenhama

London, 30. 09. 2021 20.37 |

Aljoša Vekić, Nina Mihalič, Tomi Šujdovič
143

Nogometaši Mure so kljub visokemu porazu v okviru 2. kroga Konferenčne lige na gostovanju pri Tottenhamu pustili dober vtis. Po prelepem zadetku Žige Kousa v začetku drugega polčasa in zmanjšanju zaostanka na 2:1 je domači strateg Nuno Espirito Santo v igro poslal svoje največje zvezdnike - Harryja Kana, Heung-min Sona in Lucasa Mouro - in stvari so se postavile na svoje mesto. Zablestel je Kane s klasičnim hat-trickom za končnih 5:1 za Tottenham.

Tottenham - Mura 1:0

Nogometaši Mure so imeli pred uvodnim sodnikovim žvižgom natančno izdelan taktični načrt, kako se bodo lotili vstopa v obračun proti favoriziranemu Tottenhamu. Čeprav je domači strateg Nuno Espirito Santo na klop za rezervne nogometaše uvrstil vse svoje največje zvezdnike, se to v uvodnih 15 minutah dvoboja ni poznalo. Predlanski finalist najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja je že na začetku močno pritisnil proti vratom Mure, čigar igralci so bili očitno preveč vzhičeni nad ugledom tekmeca.

Fantom nimam česa očitati, saj so pokazali vse, kar so trenutno zmožni. Po zadetku Žige Kousa smo se dodatno sprostili in začeli igrati svojo igro. Kasneje pa se je pokazala kakovostna razlika z vstopom najbolj zvenečih posameznikov pri tekmecu, mi pa se moramo še naprej učiti in nabirati prepotrebne (evropske) izkušnje. Trener Mure Ante Šimundža po porazu s Tottenhamom

Tottenham je do vodstva prišel že v 4. minuti, potem ko je gostujoči vratar Matko Obradović nespametno posredoval ob prodoru Dele Allija, ga zrušil, tako da glavnemu sodniku tekme Yigalu Fridu iz Izraela ni preostalo drugega, kot da pokaže na belo piko. zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil kar sam Alli. Le štiri minute pozneje so Spursi zadeli še drugič, ko je Giovani Lo Celso izkoristil prepočasen odziv Murinih obrambnih igralcev za povišanje domačega vodstva na 2:0. Sledilo je obdobje igre med obema kazenskima prostoroma, Mura se je sicer opogumila in začela igrati svojo igro "od noge do noge", Tottenham pa je rutinirano ohranjal priigrano prednost. Še najlepšo priložnost so si muraši priigrali v 12. minuti, ko je po hitrem protinapadu lep predložek v domači kazenski prostor poslal Amadej Maroša, tam pa je do strela z glavo prišel Nardin Mulahusejnović, ki je meril prek vrat. Domači so do izteka prvega dela igre še trikrat nevarneje ogrozili Murina vrata.

V 31. minuti je najprej z močnim strelom od daleč poizkusil Sergio Reguilon, a je žoga zletela prek vrat. Le minuto pozneje je na podoben način poskusil še strelec prvega zadetka Dele Alli, a je bil Obradović na pravem mestu. Oliver Skipp je močno meril z roba kazenskega prostora v 39. minuti, toda žoga je švignila mimo desne vratnice.

Statistika tekme, ki jo zagotavlja SofaScore!
Statistika tekme, ki jo zagotavlja SofaScore! FOTO: Sofascore.com

Izjemen zadetek Kousa, Kane kasneje postavil stvari na svoje mesto
Uvod v drugi polčas za Muro ne bi mogel biti boljši. Žiga Kous je namreč v 53. minuti po odbiti žogi iz prve močno udaril, okroglo usnje pa je končalo v levem spodnjem kotu Tottenhamovih vrat za znižanje zaostanka na 2:1. Mura se po doseženem zadetku ni ustavila, prišla je do želene igre, spustila žogo na tla in za nekaj minut prisilila slovitega tekmeca, da se pomakne na svojo igralno polovico.

Toda v 59. minuti je Espirito Santo očitno uvidel, da je vrag odnesel šalo, in v igro poslal svoje največje zvezdnike - Harryja Kana, Lucasa Mouro in Heung-min Sona. Kakovostna razlika med tekmecema je takrat prišla še bolj do izraza, saj je prav omenjena trojica postavila stvari na svoje mesto. V 68. minuti je po lepi globinski podaji Moure do zaključnega strela prišel kapetan angleške izbrane vrste in brez težav matiral nemočnega Matka Obradovića za 3:1. Osem minut pozneje sta vajo ponovila Son in Kane, slednji pa je vnovič pokazal svoje mojstrstvo in povišal vodstvo Tottenhama na 4:1. Kanu je uspel klasični hat-trick v 87. minuti, ko se je v vlogi podajalca proslavil Giovani Lo Celso, visokorasli napadalec pa je mojstrsko z neposredne bližine postavil končnih 5:1 za Tottenham.