Muri po 25 letih drugi pokalni naslov, v finalu padla Nafta z 2:0

Brdo pri Kranju, 24. 06. 2020 19.21 |

Nogometaši Mure so zmagovalci pokala Slovenije, potem ko so v finalu na Brdu pri Kranju premagali drugoligaša Nafto 1903 z 2:0 (0:0). Za Muro sta zadela Amadej Maroša v 48. in Žan Karničnik v 73. minuti. To je drugi pokalni naslov za Muro, prvega je osvojila leta 1995.

Prekmurski finale pokala se je pričakovano končal s slavjem črno-belih iz Murske Sobote, ki bodo tako igrali v kvalifikacijah za Ligo Evropo v prihodnji sezoni. Drugoligaša iz Lendave, ki je prvič igral v finalu, so ugnali po zadetkih Amadeja Maroše in Žana Karničnika. Murska Sobota je tako prišla do druge pokalne zmage po sezoni 1994/95. Prvi polčas v nogometnem centru na Brdu pri Kranju ni ponudil posebej razburljivega nogometa. Pričakovano so imeli Sobočani več žogo v svoji posesti in večino tega dela igre tudi pobudo, medtem ko so imeli Lendavčani, ki so pogrešali kaznovane Mitjo Noviniča, Jako Bizjaka in Vedrana Vinka, nekaj boljših minut sredi polčasa.

A ne enim ne drugim ni uspelo priti do posebej lepe priložnosti. Pri Muri je v tretji minuti z 20 metrov poskusil Luka Bobičanec, a je branil Florijan Raduha, v 35. pa je Matic Maruško iz bližine z desne strani zatresel le zunanji del mreže. Pri Nafti pa je edini nevarnejši poskus sprožil Mihael Rebernik v 22. minuti, Matko Obradović pa ni imel težjega dela.

So pa Sobočani povedli že v 48. minuti, potem ko je Nino Kouter poslal žogo v kazenski prostor, Amadej Maroša pa je pred vrati žogo po tleh poslal v mrežo. Tudi po zadetku je bila Mura boljša na igrišču, med drugim je v 68. minuti poskusil Žan Karničnik, a je bil Raduha na mestu. V 70. minuti pa so imeli eno redkih priložnosti dotlej tudi Lendavčani, ko je do strela z dobrih desetih metrov prišel Rebernik, a je Obradović žogo ukrotil. Tri minute pozneje je Mura podvojila prednost, z leve je podal Maroša, iz bližine pa je nato zadel Karničnik. V 77. minuti je imela novo priložnost Nafta, ko je z glavo streljal Rok Pirtovšek, izkazal pa se je Obradović. Na drugi strani je svoje delo dobro opravil tudi Raduha v 82. minuti, ko je ustavil poskus Tomija Horvata, kar je bila zadnja prava priložnost tekme.