Mura je proti Vitesseju znova izgubila (3:1)

Arnhem, 09. 12. 2021 20.28 |

Milan Doknić, T.Š., M.G.
48

Nogometaši Mure so zaključili letošnje nastope v evropskih tekmovanjih. V šestem krogu skupinskega dela Konferenčne lige so Prekmurci gostovali pri nizozemskem Vitesseju. Domači so pred praznim stadionom povedli že v četrti minuti (1:0). Lois Openda je v 35. minuti domače povedel v vodstvo 2:0, slab prvi polčas Prekmurcev je v 40. minuti zapečatil Daan Huisman. V drugem polčasu je nov zadetek v Konferenčni ligi zadel Amadej Maroša in postavil končni izid 3:1.

Izjava trenerja Anteja Šimundže po tekmi z Vitessejem

Ante Šimundža je za tekmo, ki lahko prekmurce le še za finančno nagradi izbral postavo, ki bo tekmo odigrala v formaciji 3-4-2-1. Obrambni igralci so Žan Karničnik, Matic Maruško, Marin Karamarko. Štirje igralci na sredini so Klemen Šturm, kapetan Alen Kozar, Nik Lorbek in Žiga Kous. Za napadalcem Nardinom Mulahusejnovićem se nahajata strelec prvega zadetka proti Tottenhamu Tomi Horvat in Klemen Pucko. Med vratnicami je tekmo začel Marko Zalokar.

Tekma med Tottenhamom in Rennesom v skupini G, je zaradi številni okužb s covidom-19 v taboru Tottenhama prestavljena, kljub temu pa bodo prekmurci lahko znova zgodli favoritom v skupini. Vitesse bi v primeru zmage Tottenhamu pobegnil na tri točke prednosti. Mura pa bi se z zmago ali neodločenim izzidom na Nizozemskem vsaj malo prikupila londonskim navijačem. Prvo tekmo med nizozemci in prekmurci so v Ljudskem vrtu zmagali gosti z rezultatom 0:2. Takrat sta zadela Sondre Tronstad in Danilho Doekhi. Oba sta začela tudi zadnjo tekmo v skupini.

Slab začetek Mure

Nizozemci so že na začetku tekme dokazali, da je tekma zanje bolj pomembna, vsaj kar se tiče napredovanja iz skupine. Po dobrem posredovanju vratarja Mure Marka Zalokarja je odbito žogo v mrežo poslal Thomas Buitink. Vzdušje na nizozemskem stadionu je bilo razumljivo popolnoma nasprotno od tistega v Ljudskem vrtu dva tedna prej. Pomoč glasnih navijačev bi še kako prišla prav Muri, ki v prvih 19 minutah ni igrala niti približno tako dobro kot v zmagi proti Tottenhamu.

V 20. minuti so gostje le zagrozili. Po lepi kombinaciji Murinih igralcev je pred domačim kazenskim prostorom proti golu ustrelil Tomi Horvat. Kmalu za tem je še bolj nevarno zagrozil napadalec Mure Mulahusejnović, ki je po lepem protinapadu z desne streljal mimo domačega vratarja Jeroena Houwena. Po nevarnih minutah Mure so se Nizozemci bolj osredotočili na svoje zadolžitve v obrambi in morebitne protinapade prekmurcev vse bolj pogosto ustavili že na polovici gostov.

Vitesse od 35. minute bolj miren

Bolj zbrana igra v obrambi se je domačim obrestovala v 35. minuti, ko so po receptu Mure zagrozili s hitrim protinapadom. Napadalec Lois Openda je z leve strani kazenskega prostora močno ustrelil mimo Zalokarja. V 40. minuti so se sanje Prekmurcev o preobratu dokončno ugasnile, saj je v 40. minuti za Vitesse zadel Daan Huisman, ki je izkoristil nezbranost branilca Mure Maruška in podajo soigralca Opende.

Žiga Kous je o predstavi Mure v prvem polčasu iskreno dejal: "Kaj naj rečem? Vemo, da je Vitesse zelo dobra ekipa. Vsako našo napako so izkoristili, mi enostavno nismo pravi. Moramo se zbrati in narediti čim manj napak. Vemo, da bo težko, ampak v drugi polčas moramo vstopiti bolj "korajžno"."

Trener Mure je svojo ekipo poskušal osvežiti s vstopom Kaia Cipota in junaka zmage proti Tottenhamu Amadeja Maroše. Drugega polčasa nista začela Mulahusejnović in Šturm. Rezultati Šimundžine odločitve so bili kmalu jasno vidni. Najprej je zapretil prav Cipot. Nato pa je z roba kazenskega prostora domačih nevarno streljal Kous. Njegov strel je v kot preusmeril domači branilec.

Igra v drugem polčasu je bila veliko bolj mirna in izenačena kot v prvih 45. minutah in Mura je v zaključku tekme zadela preko junaka tekme proti Tottenhamu Amadeja Maroše, ki je v igro tudi tokrat vstopil s klopi. Maroša je v 87. skoraj izsilil enajstmetrovko, ki bi poskrbela za veliko bolj zanimiv zaključek tekme. A slovaški sodnik Filip Glova v kazenskem prostoru Vitesseja ni videl prekrška.

Vitesse 3:1 Mura
Vitesse 3:1 Mura FOTO: Sofascore.com

Mura se tako od svojega prvega nastopa v Konferenčni ligi poslavlja s tremi točkami, ki jih je osvojila proti Tottenhamu. Vitesse pa bo moral počakati na tekmo med Rennesom in Tottenhamom. Angleži se bodo v primeru zmage proti Francozom v nadaljevanje tekmovanja uvrstili kot drugi v skupini G.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.58

Zahvaljujemo se vam za vašo pozornost

22.51

Izjavi trenerja Mure in igralca Luke Bobičanca

Bobičanec: "V prvem polčasu si nismo upali. Potem smo se oslobodili in mislim, da smo si zaslužili boljši rezultat. Na koncu smo imeli več priložnosti in mislim, da smo lahko samo z drugim polčasom zadovoljni." Šimundža "Definitvino smo bili v prvem polčasu slabi. Bili smo preveč zadržani. Res nas je prvi zadetek potolkel. Po drugi strani smo bili pod svojim nivojem. V drugem polčasu nismo smeli biti zadržani. Tudi z menjavami smo pridobili marsikaj. Najbolj zadovoljen bi bil, če bi napredovali. Imeli smo dobre in slabe trenutke. Za prvo leto je bilo dokaj solidno"

95'

Konec tekme

Sodnik Filip Glova je konec tekme in nastopov Mure v letošnji Konferenčni ligi s piskom oznanil v 95. minuti srečanja.

22.42

Zadetek Amadeja Maroše

85'

Boljša igra gostov je obrodila sadove

Nova priložnost gostov je sledila že v 84. minuti, ko je proti domačim vratom zelo nevarno ustrelil Nik Lorbek. Vratar Houwen je odlično posredoval.