Uvodne minute srečanja na Camp Nouu so pripadle gostom iz Valladolida, ki v 4. minuti niso kaznovali napake domačega vratarja Víctorja Valdesa. Čuvaj mreže Barcelone je nespretno podal do Manucha, ki pa ni zadel praznih vrat, ampak je nastreljal kapetana Kataloncev Carlesa Puyola. Barcelona je do srečnega vodstva prišla v 27. minuti, ko je lastno mrežo zadel Prieto. Štiri minute pozneje sta Lionel Messi in Pedro izigrala domačo obrambo, slednji pa je povišal vodstvo Barce na 2:0. Real iz Madrida je po zadetku Dude v deveti minuti ob polčasu zaostajal z 0:1, Nizozemec Rafael van der Vart pa je na začetku drugega polčasa rezultat poravnal na 1:1, a se izid do konca tekme ni spreminjal.

Na Camp Nouu pa je z dvema zadetkoma vse upe Valladolida, ki se seli v drugo ligo, pokopal argentinski virtuoz Messi. Na sinočnjih tekmah zadnjega kroga španskega prvenstva je bilo še najbolj zanimivo v borbi za zadnje prosto mesto v Ligi prvakov za naslednjo sezono. Mrtvi tek za četrto mesto v ligi med Mallorco in Sevillo so dobili slednji, ki so do zadetka in zmage (3:2) v Almerii prišli v sodnikovem podaljšku in si tako priigrali možnost, da se preko kvalifikacij spet uvrstijo v elitno druščino. Mallorci tako ni pomagala domača zmaga proti Espanyolu (2:0). V evropski ligi bodo Španijo zastopali Mallorca, Getafe in Atletico Madrid. V drugo ligo so izpadli Valladolid, Tenerife in Xerez.
Barcelona - Real Valladolid 4:0 (2:0)
Prieto 27./ ag, Pedro 32., Messi 62., Messi 76.
Malaga - Real Madrid 1:1 (1:0)
Duda 9.; van der Vaart 48.
KOMENTARJI (488)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.