Nadaljevanje niza: Liverpool boljši od Norwicha

Norwich, 15. 02. 2020 20.10 |

Liverpool je v 26. krogu angleške Premier League prišel do že 25. zmage. Redsi so na zahtevnem gostovanju pri Norwichu dolgo lomili odpor žilavih kanarčkov, ki so klonili zgolj v 78. minuti, ko je v polno meril Sadio Mane.

Sadio Mane je dosegel svoj 12. zadetek v Premier League v tej sezoni.
Sadio Mane je dosegel svoj 12. zadetek v Premier League v tej sezoni. FOTO: AP

Liverpool koraka do prvega premierligaškega naslova v klubski zgodovini. Tokrat je na gostovanju pri Norwichu slavil z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 77. minuti zabil Sadio Mane, ki tekme sicer ni začel v prvi postavi in je na igrišče vstopil v drugem polčasu. Do konca kanarčkom ni uspelo več resneje ogroziti Alissonovih vrat. V 89. minuti se je finski zvezdnik Teemu Pukki sicer znašel v lepi priložnosti, a je bil njegov strel premalo za razpoloženega Brazilca v vratih gostov.

Redsi imajo s tekmo več že neverjetnih 25 točk prednosti pred drugouvrščenim Manchester Cityjem. Norwich City je na drugi strani na samem dnu, za predzadnjim Watfordom pa ima kar šest točk zaostanka.

Na drugi tekmi sobotnega premierligaškega sporeda je Burnley na gostovanju kar nekoliko presenetljivo ugnal Southampton, pa čeprav je Danny Ings nadaljeval z izjemno strelsko formo – ob porazu je prišel do že 15. zadetka v sezoni.