Domžalčani boljši od Velenjčanov

Lendava, 13. 09. 2008 19.09 |

V zadnji tekmi 8. kroga PrveLige Telekom so nogometaši Domžal z 2:1 premagali velenjski Rudar.

Jože Benko je dosegel drugi zadetek za Domžalčane.
Jože Benko je dosegel drugi zadetek za Domžalčane. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani so v prvem delu povedli z zadetkom Luke Žinka, v drugem delu pa je prednost varovancev Roberta Pevnika povišal Jože Benko. Domžalčani so si sicer priigrali še nekaj lepih priložnosti, vendar mreže Jahića niso več zatresli. Ko je izgledalo, da bodo aktualni slovenski prvaki ohranili mrežo nedotaknjeno pa je Edin Junuzović dosegel še šesti zadetek v letošnji sezoni. 2:1 je bil tudi končni rezultat dvoboja na stadionu ob Kamniški Bistrici.

Burja odpihnila dvoboj v Ajdovščini

Nogometna tekma med Primorjem in Labodom Dravo je bila zaradi burje odpovedana in prestavljena na drug termin. Glavni sodnik Matjaž Bohinc in delegat tekme Janko Kodarin sta se za ta korak odločila po dveh ogledih, burja pa je v sunkih pihala s 120 km/h.

Lendavčani boljši od Kopra

Nogometaši Nafte so se veselili zmage.
Nogometaši Nafte so se veselili zmage. FOTO: Jani Dolinšek

Številčno močnejši gosti so prevzeli pobudo in v 19. minuti je Vitagliano zadel zunanji del mreže, nato pa je dvakrat domače rešil vratar Luk. V 23. minuti je bil pred Naftinim vratarjem Amusan, Luk je zapustil vrata in rešil kočljiv položaj. Lepo priložnost za kanarčke pa je v 30. minuti zapravil Djukič, potem ko so gosti izigrali domačo obrambo.

Tretja minuta nadaljevanja je dvignila gledalce na noge. Caban je na desni strani zavrtel gostujočo obrambo, njegovo lepo podajo v sredino je prestregel Vassiljev in s pravo "bombo" poslal žogo s 15 metrov pod prečko. Po izjemni akciji domačih je bilo v 74. minuti 2:0. V glavni vlogi sta bila Čeh in Mujakovič, Gerenčer pa je zadel levi spodnji kot z roba kazenskega prostora. Zmage ni mogla preprečiti niti izključitev stebra Naftine obrambe Ošlaja, ki si je v 86. minuti prislužil drugi rumeni karton. Gosti so namreč imeli le še eno priložnost, tri minute pred koncem je Luk obranil strel Vilerju.

V Celju brez zadetkov

Darijan Matič je nekajkrat poizkušal premagati celjskega vratarja Aleksandra Šeligo. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši MIK CM Celja in Interblocka so se v 8. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Tekma v Celju ni ponudila posebnih nogometnih užitkov. Še najbolj zanimiv je morda podatek, da so Celjani še na šesti tekmi zapored ostali brez zmage (trije neodločeni izidi, trije porazi). Pravih priložnosti si ekipi, ki sta ju vodila Slaviša Stojanović (Celje) in Igor Benedejčič, ki na klopi Interblocka še vedno nadomešča Alberta Bigona, nista priigrali, na koncu sta si zasluženo razdelili plen in ostali v drugi polovici prvenstvene lestvice.

Maribor v zadnjih minutah do zmage

Mariborčani so si v končnici zagotovili zmago.
Mariborčani so si v končnici zagotovili zmago. FOTO: Jani Dolinšek

Tekmo so pričakovano precej bolje začeli gostitelji, ki so že v sedmi minuti povedli. Mihelič si je 20 metrov od goriških vrat lepo pripravil prostor za strel in zadel desno stran vrat vratarja Simčiča.

Na drugi strani so svojo prvo priložnost izkoristili tudi Primorci. Nebojša Kovačević se je sam znašel v kazenskem prostoru in izenačil izid. Že v 19. minuti so gostitelji izvedli protinapad, Nilton je podal v kazenski prostor do Miheliča, ta je z glavo podal pred vrata, kjer je bil Volaš in zabil za 2:1. Že minuto zatem je na semaforju pisalo 3:1, saj je Nilton (že v 26. minuti je zaradi poškodbe moral iz igre) z mojstrskim strelom s 25 metrov vnovič ukanil goriškega čuvaja mreže.

Po udarcu iz kota je bil v 51. minuti v kazenskem prostoru najspretnejši branilec Ferreira, ki je z nogo z osmih metrov matiral Raniloviča in Novogoričane vrnil "v igro". Prepustna mariborska obramba je že v 55. minuti zakrivila enajstmetrovko, ko je Džinić nepravilno zaustavil Osterca. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Nebojša Kovačević. V 59. minuti pa so tudi Primorci doživeli nov hladen tuš. Zaradi drugega rumenega kartona je namreč moral predčasno iz igre Ferreira.

V 90. minuti je Jelić s 15 metrov meril dovolj natančno ter gostiteljem priigral pomembne tri točke.

Domžale - Rudar Velenje 2:1 (1:0)

Strelci: Žinko (36.), Benko (59.); Junuzović (85.)

Nafta – Koper 2:0

Strelca: 1:0 Vassiljev (48.), 2:0 Gerenčer (74.)

MIK CM Celje - Interblock 0:0

Maribor - HIT Gorica 4:3