Policisti so Ermina Zeca ustavili zaradi prehitre vožnje pri Benkovcu, potem pa so ugotovili, da je "delal na črno". Zec je v jesenskem delu lige zadel osem golov in je glavni strelec Šibenika, sicer pa dejstvo, da nima delovnega dovoljenja, pomeni, da ni imel pravice do nastopov v dresu šibeniškega kluba, ki se je kot tretji zavihtel na sam vrh hrvaškega nogometnega prvenstva, obenem pa je tudi v polfinalu nogometnega pokala. Napadalca Šibenika so zaenkrat kaznovali s 135 evri zaradi prehitre vožnje, o morebitni kazni za igranje brez dovoljenja bodo na Hrvaškem še odločali. Kot je za spletno stran www.index.hr pojasnil podpredsednik Hrvaške nogometne zveze Ivan Brleković, je klub odgovoren tako za delovno dovoljenje kot za dovoljenje za začasno prebivanje igralcev iz tujine. "Oni lahko podpišejo pogodbo z igralcem, sicer pa ne morejo izvajati določil iz pogodbe, dokler klub ne bo izpolnil vseh pogojev do države. Gre za omenjena dovoljenja," je dejal Brleković, ki je sicer pravnik. Poudaril je, da je za vse odgovoren klub, ki "očitno ni resno dojel svojih obveznosti".
Podobne težave so imeli v klubu Croatia Sesveta zaradi nogometnega strokovnjaka Ljupka Petrovića, na koncu pa nihče ni bil kaznovan. Index.hr še spominja, da so se v nogometnem klubu Zadar morali odpovedati trem nogometašem iz tujine ravno zaradi delovnih dovoljenj. Zeca so sredi decembra kapetani hrvaških prvoligašev ocenili kot najboljšega igralca lige v letu 2009, v Šibeniku pa pričakujejo, da bodo s prodajo 21-letnega Zeca zaslužili med 2,5 in tremi milijoni evrov. Sicer je njegova cena na spletni strani transfermarkt 1,3 milijona evrov, kar je občutno manj od enega izmed najboljših nogometašev hrvaške lige Maria Mandžukića, za katerega je treba odšteti 7,5 milijona evrov. V Dinamu pričakujejo, da bodo za Mandžukića dobili vsaj deset milijonov evrov, Zeca pa bi tudi radi videli v Maksimiru.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.