Najvrednejši nogometaš sveta se vrača na zelenice

Madrid, 29. 02. 2024 10.19 |

Zvezdnik angleške reprezentance in kraljevega kluba Jude Bellingham se je po slabih treh tednih odsotnosti zaradi poškodbe gležnja vrnil na treninge z ekipo. Galaktiki v soboto gostujejo pri Valencii, pod vprašajem pa za zdaj ostaja, ali bo 20-letnik tekmo začel od prve minute.

Jude Bellingham
Jude Bellingham FOTO: AP

Jude Bellingham je poškodbo gležnja staknil na domačem obračunu proti Gironi, kjer se je v 56 minutah, preden je zapustil igrišče, podpisal pod dva zadetka. V času njegove odsotnosti so njegovi soigralci odigrali tri tekme, na katerih so vknjižili dve zmagi in remi. Na gostovanju pri Leipzigu so iztržili minimalno zmago z 0:1, pozneje pa so v španskem prvenstvu remizirali proti Rayo Vallecanu (1:1) ter ugnali Sevillo (1:0).

Povratek Bellinghama je za galaktike pomemben predvsem z vidika povratne tekme osmine finala proti Leipzigu, kjer je pred poslastico v Madridu še vse odprto. Na prvi tekmi v Nemčiji so bili rdeči biki vsaj enakovreden nasprotnik, belemu baletu pa se je tako na tej kot tudi na poznejših tekmah v LaLigi močno poznala odsotnost Angleža, ki je po podatkih Transfermarkta trenutno najvrednejši nogometaš na svetu (180 milijonov evrov).