Napoli naredil pomemben korak v boju za Ligo prvakov

Milano, 08. 05. 2021 23.21 |

Milanski Inter si je že pred časom zagotovil naslov italijanskega prvaka, na nogometni tekmi 35. kroga pa je na San Siru zanesljivo premagal Sampdorio s 5:1. Na drugo mesto se je po nepopolnem krogu prebil Napoli po prepričljivi zmagi nad Spezio s 4:1. Boleč poraz v boju za Ligo prvakov je na gostovanju v Firencah utrpel rimski Lazio (0:2). Oba gola je zabil 21-letni Srb Dušan Vlahović.

Hirving Lozano
Hirving Lozano FOTO: AP

Milanska zasedba je dosegla rutinirano zmago nad gostujočo ekipo iz Genove. Za izbrance domačega trenerja Antonia Conteja je dva gola dosegel Alexis Sanchez (26., 36.), po enega pa Roberto Gagliardini (4.), Andrea Pinamonti (62.) in Lautaro Martinez (70./11 m). Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je za ekipo iz lombardijske prestolnice igral v prvem polčasu, nato ga je zamenjal Romun Andrei Radu. Za goste je edini zadetek dosegel Keita Balde (25.).

Napoli je brez težav v gosteh ukanil Spezio s 4:1. Vse dvome o zmagi je razrešil v prvi polovici tekme, ki jo je končal z vodstvom s 3:0, potem ko sta zadela Piotr Zielinski v 15. ter Victor Osimhen v 23. in 44. minuti. V drugi polovici tekme je za domačo zasedbo znižal Roberto Piccoli (64.), končni izid in piko na i zanesljivi zmagi pa je postavil Hirving Lozano (79.). Udinese in Bologna sta se razšla z 1:1.