Eintracht zadal Šeškovemu Leipzigu prvi domači poraz v sezoni

Ljubljana, 13. 01. 2024 21.30 |

N.M., STA
0

Nogometaši Leipziga so v 17. krogu nemške lige doma proti Eintrachtu iz Frankfurta izgubili z 0:1. Za Leipzig je bil to prvi domači poraz v sezoni. Bayer je potrdil vodstvo na lestvici z zmago z 1:0 v Augsburgu.

Statistika tekme Leipzig - Frankfurt
Statistika tekme Leipzig - Frankfurt FOTO: Sofascore.com

Leipzig Benjamina Šeška, ki je igral do 68. minute, in Kevina Kampla, ki je bil na igrišču celotno tekmo, je imel precej več žogo v posesti, imel tudi približno petkrat več strelov, a na koncu je odločil zadetek Ansgarja Knauffa iz sedme minute.

Vodilni Bayer Leverkusen, ki še ne pozna poraza v ligi, je gostoval v Augsburgu in do novih treh točk prišel v 94. minuti, ko je zadel Exequiel Palacios. Bayer je imel na tem obračunu še izdatnejšo premoč, ki pa mu je pred tem ni uspelo unovčiti.

Köln in Heidenheim sta igrala 1:1, tako kot tudi Mainz in Wolfsburg, medtem ko sta se Freiburg in Union Berlin razšla z 0:0.

Zvečer sta se pomerila Darmstadt in Borussia Dortmund. Slednji so tekmo dobili s tremi zadetki prednosti. V nedeljo bosta še tekmi Bochum - Werder Bremen in Borussia Mönchengladbach - Stuttgart.

V petek je drugouvrščeni Bayern s 3:0 odpravil Hoffenheim. Bavarci za vodilnim Bayerjem (45 točk) zaostajajo za štiri točke ob tekmi manj. Tretji je s tekmo manj Stuttgart s 34 točkami, četrti pa Leipzig s 33.