Nepričakovan polom Bayerna proti Hoffenheimu

Hoffenheim, 27. 09. 2020 20.00 |

V nemškem nogometnem prvenstvu je že drugi krog prinesel prva večja presenečenja; ne le poraz dortmundske Borussije, še bolj odmeven je bil nepričakovan polom Bayerna. Hoffenheim je prvake prepričljivo ugnal s 4:1 in jim zadal prvi poraz po 23 zaporednih zmagah.

Odgovor na vprašanje, ali je mogoče premagati Bayern, je prišel hitreje, kot bi si želeli v taboru aktualnih nemških državnih prvakovprvakov. Tokrat je zasedba trenerja Hansija Flicka, ki je sredi tedna pospravila še četrto lovoriko v letu 2020 za zmago v Uefinem evropskem superpokalu proti Sevilli, doživela prvi poraz na uradnih tekmah v tem letu in končala niz 23 tekem brez poraza.

V vseh tekmovanjih je bil Bayern do danes neporažen na zadnjih 32 tekmah, v nemški ligi pa na zadnjih 21 tekmah; v bundesligi je bil do danes zadnji poraz tisti z Mönchengladbachom decembra lani. Za nameček pa je šlo še za neke vrste prestižni družinski obračun, saj je trener Hoffenheima Sebastian Hoeness, nečak nekdanjega predsednika kluba iz Münchna Ulija Hoenessa.

Bavarci danes niso imeli pravih možnosti proti razpoloženim domačim nogometašem, ki jih je spodbujalo 6000 navijačev. Ermin Bičakčić in Munas Dabbur sta poskrbela za hitro vodstvo, upe za preobrat je za goste z znižanjem obudil Joshua Kimmich (36.). Bayern je sicer igral v nekoliko spremenjeni postavi, prvi strelec Robert Lewandowski je tako v igro vstopil šele v 57. minuti. Toda v drugem polčasu je na sceno stopil domači adut Andrej Kramarić, ki je najprej zadel v 77. minuti, v sodnikovem dodatku pa izkoristil še enajstmetrovko in dokončno potopil Bayern.

Sladka zmaga Hoffenheima pa je to ekipo potisnila tudi na vrh lestvice s polnim izkupičkom šestih točk, kolikor jih ima tudi Augsburg. V zadnji tekmi današnjega dne sta se Freiburg in Wolfsburg razšla brez zmagovalca 1:1.