Neverjeten prosti strel Messija ni bil dovolj za zmago Argentine

Rio de Janeiro, 15. 06. 2021 08.08 |

Tekmo južnoameriškega prvenstva med Argentino in Čilom je zaznamoval prosti strel argentinskega virtuoza Lionela Messija. Tekma se je kljub spektakularnemu zadetku zaključila z rezultatom 1:1. Za izenačenje je v drugem polčasu poskrbel Eduardo Vargas.

Otvoritev Copa Americe se je za Barceloninega igralca Lionela Messija začela sanjsko. Messi s svojo reprezentanco lovi prvi mednarodni pokal v svoji karieri, saj je v glavnem tekmovanju v Južni Ameriki izgubil že tri finale, vrhunec pa je bil poraz na svetovnem prvenstvu proti Nemčiji leta 2014. Dva od zadnjih porazov jim je zadala ravno reprezentanca Čila.

Pritisk, ki ga čuti Argentinec, je zaradi neosvojene lovorike še toliko večji, ravno zaradi tega je bil njegov otvoritveni gol v 33. minuti srečanja prava poslastica tako za navijače kot za nogometaša samega. Strel z levo nogo, ki ga je izvedel z razdalje dobrih 25 metrov, je navdušil tudi družbena omrežja.

33-letnik je žogo poslal v zgornji desni kot, vratar Čila Claudio Bravo je pri tem ostal povsem nemočen. Messi je tako dosegel že svoj 57. prosti strel v karieri, s tem je prehitel tudi Portugalca Cristiana Ronalda, ki je ostal pri številki 56. Čile je v drugem polčasu kljub prevladi sinje modrih na igrišču našel pot do izenačenja. Priložnost si je ustvaril iz najstrožje kazni, ki jo je sicer veteran Arturo Vidal zapravil, a je odbito žogo v mrežo nato pospravil Vargas. Messi je po tekmi ocenil, da je njegovi ekipi manjkala potrebna mirnost za zmago. Trener Argentine Lionel Scaloni pa je menil, da remi ni bil pravi odraz stanja na igrišču. "Igrali smo neodločeno, čeprav smo si zaslužili zmagati," je dejal Scaloni. Za Argentino je bil v napadu neučinkovit Nicolas Gonzalez, nekaj izvrstnih priložnosti pa je zapravil tudi Lautaro Martinez.

Razočarani Lionel Messi v dresu Argentine.
Razočarani Lionel Messi v dresu Argentine. FOTO: AP

Zvezdnik Barcelone je tako v 151 nastopih za svojo reprezentanco dosegel že 73 zadetkov. Do morebitnega uspeha in tako želene lovorike je še dolga pot, a glede na obetaven začetek to ni tako nemogoče.

Medtem je na drugi tekmi skupine A v pretekli noči Paragvaj s 3:1 premagal Bolivijo. Slednja je sicer povedla po 10 minutah, a je nato v zaključku prvega polčasa ostala samo z 10 igralci, ko je Jaume Cuellar prejel drugi rumeni karton. Paragvaj je v drugem polčasu izkoristil številčno prednost in dosegel tri zadetke, od tega je bil dvakrat uspešen Alejandro Romero Gamarra.