Newcastle izločil City v ligaškem pokalu, Liverpool po preobratu do zmage

Newcastle, 28. 09. 2023 01.24 |

Nogometaši Manchester Cityja, absolutni favoriti nove sezone v vseh klubskih tekmovanjih, v katerih nastopajo, so v 3. krogu domačega ligaškega pokala doživeli nepričakovan hladen tuš. Z zmagovitim zadetkom Alexandra Isaka v 53. minuti jih je iz omenjenega tekmovanja izločila ambiciozna zasedba Newcastla, ki je tako pripravila prvo večje presenečenje v sezoni.

Vsak niz - bodisi pozitiven bodisi negativen - se enkrat konča, toda nihče ni pričakoval, da se bo zmagovita pot varovancev katalonskega stratega Josepa Guardiole končala že v 3. krogu domačega ligaškega pokala, čeprav jim je nasproti stalo odlično moštvo Newcastla, ki je slavilo po zadetku Alexandra Isaka v 53. minuti.

Čeprav je Guardiola dodobra premešal začetno enajsterico, v kateri med drugimi ni bilo tudi prvega zvezdnika Erlinga Haalanda, Manchester City pa je pričakovano prevladoval v posesti žoge, so srake potrpežljivo čakale na tisto eno pravo priložnost, iz katere je sledila kazen za sinjemodre, ki si tokrat niso pripravili omembe vrednih priložnosti za dosego zadetka.

V osmini finala tudi Liverpool, Chelsea in Arsenal

Nogometaši Liverpoola so po preobratu s 3:1 premagali Leicester City. Gostje so povedli že v 3. minuti z zadetkom Kaseyja McAteerja in do zaključka prvega dela igre ohranili vodstvo. Nato pa je sledil velik pritisk rdečih z Anfielda, ki so z goli Codyja Gakpoja (48.), Dominika Szoboszlaija (70.) in Dioga Jote (89.) v drugem polčasu povsem nadigrali lisice iz Leicestra.

Oba londonska velikana, Chelsea in Arsenal, sta upravičila vlogi favoritov in z identičnim izidom 1:0 izločila Brighton oziroma Brentford. Pri topničarjih je v polno meril Reiss Neslon v 8. minuti prvega polčasa, pri modrih pa Nicolas Jackson v 50. minuti.