Za predsednika blaugrane Josepa Mario Bartomeuja tako ni več nevarnosti zaporne kazni, ki bi mu lahko grozila, če bi se nadaljeval sodni postopek. Prestop Neymarja iz brazilskega Santosa je bil za Barcelono pred tremi leti velik tekmovalni uspeh, a tudi vroča zgodba izven igrišč. Poznejši dogodki so razkrili, da je šlo za nenavaden posel, ki je začel zanimati tudi sodišče. Uradna številka zelo odmevnega prestopa je bila sprva le 57,1 milijona evrov, pozneje pa se je izkazalo, da so z različnimi poslovnimi manevri prikrili pravo vrednost 83 milijonov evrov.
Španske pravosodne oblasti so preiskavo zoper zvezdniškega napadalca in sedanjo ter nekdanjo vodilno garnituro kluba sprožile na podlagi prijave brazilskega investicijskega sklada DIS. Skupina brazilskih vlagateljev brazilskega reprezentanta, njegovega agenta in očeta toži zaradi izpada dohodka ob njegovem prestopu iz Santosa v Barcelono. Brazilski poslovneži so imeli namreč pred velikim prestopom v lasti 40-odstotni delež pravic trženja igralčeve podobe. Prepričani so, da so bili v poslu oškodovani oziroma so dobili le drobiž od astronomskega posla.
Zaporna kazen je grozila tudi Neymarju, čeprav v Španiji ponavadi za davčne prekrške ob prvi kazni, tudi če je izrečena, obvelja njena pogojna izvedba.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.