V Ljudskem vrtu padel AIK: Kronaveter in Ivković poskrbela za zmago vijoličastih

Maribor, 24. 07. 2019 21.57 |

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov z 2:1 premagali švedsko zasedbo AIK. Strelca zadetkov za četo Darka Milaniča sta bila Rok Kronaveter v šesti in branilec Saša Ivković v 38. minuti tekme. Edini zadetek za goste je prispeval Henok Goitom. Povratna tekma bo prihodnjo sredo na Švedskem.

AIK je v prvem krogu kvalifikacij izločil armensko ekipo Ararat-Armenia, potem ko je prvo tekmo v gosteh izgubil z 1:2, nato pa na domačem stadionu Friends Arena v Stockholmu prišel do zmage s 3:1.

Maribor je povedel že v šesti minuti tekme po lepi akciji, ki jo je začel Andrej Kotnik. Ta je videl osamljenega Dina Hotića na kakšnih 25 metrih stran od gola, 23-letnik pa je žogo le podaljšal v konico napada, kjer sta bila Marcos Tavares in Rok Kronaveter. Do žoge je prišel Kronaveter in s strelom s ’špičko’ spravi žogo za hrbet 22-letnega vratarja Oscarja Linnerja. Maribor je nadzoroval potek dogajanja, a si je nato dovolil veliko napako, ko je žogo na sredini igrišča po slabe pol ure igre izgubil Kotnik. Sebastian Larsson je z izjemno natančno dolgo podajo s polovice igrišča zaposlil Henoka Goitoma, ki je spravil žogo mimo Saše Ivkovića in z natančnim strelom v oddaljeni kot matiral nemočnega Kenana Pirića. Za vodstvo Mariborčanov še pred koncem polčasa pa je poskrbel branilec Ivković, ki je izkoristil natančno Kronavetrovo podajo s kota v 38. minuti tekme.

TEKMA

V drugem polčasu velja omeniti priložnost, ki si jo je v 61. minuti priigral Dino Hotić. Ta je prišel do strela z razdalje, gostujoči vratar Linner pa se je precej namučil, da je strel ubranil, žogo pa je pred praznimi vrati nato odbil eden od branilcev švedske ekipe. V 70. minuti je žogo v kazenskem prostoru po podaji Hotića lepo sprejel Andrej Kotnik, Pirmorec je poskusil s polvolejem, a meril za las prek AIK-ovih vrat. V samem zaključku tekme je imel strelec in podajalec Kronaveter priložnost, da zabije tretji zadetek v švedsko mrežo, a se je z obrambo po natančnem strelu tokrat izkazal Linner. Kronaveter je sicer zabil še na tretji evropski tekmi v dresu Maribora, torej na vseh, na katerih je nastopil v vijoličastem dresu.

Mariborčani, ki so med drugimi pogrešali Aleksandra Rajčevića in Luko Zahovića, so delno uresničili želje pred tekmo. Želeli so si zmago, a brez prejetega zadetka, toda 12-kratni švedski prvak, ki je nazadnje večji evropski uspeh dosegel v sezoni 2012/13, ko je igral v skupinskem delu evropske lige, je v Ljudskem vrtu prišel do pomembnega zadetka. Tako izbrance Darka Milaniča na Švedskem čaka težko delo. V primeru uspeha bo Maribor v 3. krogu kvalifikacij igral z boljšim iz dvoboja Bate Borisov - Rosenborg. Bate je doma slavil z 2:1.

NK Maribor - AIK 2:1 (2:1)