Nketiah zagotovil zmago Arsenalu v dvoboju z Bayernom

Los Angeles, 18. 07. 2019 09.54 |

V Los Angelesu sta se na tekmi mednarodnega pokala prvakov pomerila londonski Arsenal in münchenski Bayern. Topničarjem je zmago v 88. minuti zagotovil 20-letni Eddie Nketiah (2:1). Gol za Bavarce je dosegel njihov najboljši strelec Robert Lewandowski.

• Iz 24UR: Zmaga Arsenalu v dvoboju z Bayernom
    02:22
    Iz 24UR: Zmaga Arsenalu v dvoboju z Bayernom
  • Vrhunci tekme Arsenal - Bayern München
    02:52
    Vrhunci tekme Arsenal - Bayern München

Arsenal in Bayern sta odigrali prvo tekmo čez lužo v okviru mednarodnega pokala prvakov (ICC). Dvoboj evropskih klubskih velikanov so dobili Londončani, trener Unai Emery pa je dal veliko priložnosti mladim nogometašem (Joe Willock, Ainsely Maitland-Niles, Tyreece John-Jules), gol za vodstvo z 2:1 je dosegel 20-letni Eddie Nketiah. Arsenal je povedel po zaslugi avtogola Louisa Poznanskega v 49. minuti, nato je za Bavarce izid v 71. minuti izenačil Robert Lewandowski.

Trener topničarjev je bil po tekmi zadovoljen s prikazanim: "Bila je pomembna tekma za njih, vsaka tekma in vsak trening nam njihova energija daje dobre predstave. Imamo odgovornosti do mladih igralcev in moramo jim dati priložnost. Z nami bodo v predsezoni in nekateri tudi med sezono."

tekma

Özil, Neuer, Kehl
Özil, Neuer, Kehl FOTO: AP

Tekmo na tem tunirju, kjer sodelujejo tudi drugi močni evropski klubi (Juventus, Real Madrid, Manchester United, itd), sta odigrala tudi Fiorentina in Guadalajara Chivas. Italijansko moštvo je z 2:1 premagalo mehiško. Fiorentina je naslednji tekmec Arsenala, nato pa sledi še tekma z madridskim Realom.