Barcelona z zmago nad Sociedadom ohranila devet točk naskoka pred Atleticom

Eibar/Barcelona, 20. 04. 2019 18.10 |

Tako madridski Atletico kot vodilna Barcelona sta v 33. krogu španskega državnega prvenstva vknjižila nove tri točke. Prvi je na gostovanju pri Eibarju zmagoviti zadetek prek Thomasa Lemarja dosegel šele v zaključku srečanja, medtem ko so varovanci Ernesta Valverdeja dvoboj z Real Sociedadom opravili rutinsko z zadetkoma Clementa Lengleta in Jordija Albe (2:1).

Čeprav se na prvi pogled zdi, da se je 'Barca' - vsaj kar se rezultatskega dela tiče precej mučila s precej slabšim tekmecem - objektivno gledano moštvo Real Sociedada ni imelo velikih možnosti za uspeh na Camp Nouu.

Domači so do vodstva prišli sicer v zadnji minuti prvega polčasa, ko je za Barcelono v polno zadel osrednji branilec Clemen Lenglet. Varovancem Ernesta Valverdeja se je v uvodnih 20 minutah tekme nekoliko poznala utrujenost po povratni četrtfinalni tekmi v ligi prvakov proti Manchester Unitedu, v nadaljevanju pa je z določenimi menjavami v igri trener Kataloncev dvignil ritem igre svojega moštva. Gostje so nekoliko nepričakovano prišli do izenačenja v 62. minuti, ko je bil natančen Juanmi, a je že dve minuti pozneje odgovoril bočni branilec domačih Jordi Alba, ki je svoje moštvo znova popeljal v vodstvo z 2:1, kar se je na koncu izkazalo tudi za izid srečanja.

Izvrstni čuvaj mreže madridskega Atletica je tudi v 33. krogu španskega državnega prvenstva na gostovanju pri Eibarju ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. FOTO: AP

S to zmago je vodilna Barcelona pred svojim najbližjim zasledovalcem madridskim Atleticom ohranila lepih devet točk naskoka za zaključek sezone v domači La ligi. Varovanci argentinskega stratega Diega Simeoneja so prav tako prišli do nove prvenstvene zmage, toda veliko težje od prvotnih pričakovanj. Vse do 85. minute dvoboja so vodili veliko bitko z Eibarjem, ki je na agresivno igro 'Atletov' odgovoril na enak način. Trenutek odločitve pa je nastopil v 85. minuti, ko je globinsko podajo v zmagoviti zadetek za 'Colchonerose' spremenil Thomas Lemar. Velja omeniti, da se je z dvema odličnima obrambama med vratnicama ponovno izkazal izjemni Jan Oblak, ki je tako še 116. ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, odkar brani barve Atletica.