Nič ne bo s peto zaporedno lovoriko: Atalanta ponižala staro damo

Bergamo, 30. 01. 2019 22.40 |

Znan je tudi tretji polfinalist italijanskega pokala. Nekoliko presenetljivo se je Fiorentini in AC Milanu pridružila Atalanta, ki je pred domačimi navijači z 3 : 0 ugnala štirikratne zaporedne prvake in nesporne favorite tekmovanja, nogometaše Juventusa. Josip Iličić je tekmo sicer začel v prvi enajsterici, a zelenico zapustil že po dobrih dvajsetih minutah zaradi poškodbe dimelj, vseeno pa se je veselil velike zmage

Nogometaši Atalante so v četrtfinalu italijanskega pokala pripravili prvovrstno presenečenje. Izločili so štirikratne zaporedne prvake, nogometaše Juventusa. FOTO: AP

Varovanci Massimiliana Allegrija so že minuli konec tedna, ko so po velikih mukah z 2 : 1 v gosteh ugnali Lazio, nakazali, da trenutno niso v ravno bleščeči formi in zgodba se je ponovila tudi na gostovanju v Bergamu. Domačini so bili od prvega sodnikovega žvižga boljši nasprotnik na zelenici, a pravih priložnosti si niso uspeli pripraviti. V 26. minuti pa se je tekma začela 'lomiti'. Najprej je igro pri domačih zaradi poškodbe zapustil Josip Iličić, katerega je zamenjal Mario Pašalić, pri gostih iz Torina pa je poškodbo staknil steber obrambe Giorgio Chiellini, zamenjal pa ga je Joao Cancelo. In prav Cancelo je v 37. minuti storil gromozansko napako, ter dovolil, da mu Timothy Castagne ukrade žogo, ter hladnokrvno premaga Wojciecha Szczesnyja za presenetljivo, a povsem zasluženo vodstvo domačinov. Ti so svoje navijače v deliriji spravili že dve minuti kasneje, ko je novo neodločnost Juventusove obrambe izkoristil izjemni Duvan Zapata, ki je z močnim strelom ob bližnji vratnici še drugič v razmaku nekaj sekund premagal nemočnega Poljaka v golu serijski italijanskih državnih in pokalnih prvakov. Drugi gol domačinov je tako razburil gostujočega stratega Allegrija, ki se nikakor ni sprijaznil s sodniki in njihovimi odločitvami v prvem polčasu, da ga je glavni delivec pravice Fabrizio Pasqua poslal na tribune, Atalanta pa je prvi polčas povsem zasluženo dobila z dvema goloma prednosti.

V drugem polčasu smo spremljali pravo obleganje vrat domačinov, a Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala in druščina niso bili dovolj razpoloženi, da bi dosegli kakšen zadetek, so pa še enega v zaključku zabili domačini. Znova se je med strelce vpisal Duvan Zapata, ki je tako potrdil, da je trenutno najbolj vroč napadalec na italijanskem škornju. Juve je tako doživel enega najhujših porazov v zadnjih sezonah, kjer so serijsko osvajali obe italijanski lovoriki.

Atalanta je tako poskrbela, da Juventus prvič po letu 2014, ne bo osvojil italijanskega pokala. Torinčani so namreč pokal osvojili v zadnjih štirih sezonah. V sezoni 2013/14 pa jih je prav tako v četrtfinalu izločila Roma. Atalanta je že drugič v letošnji sezoni zagrenila življenje stari dami iz Torina. Bergamčani so namreč eno iz med dveh moštev, ki jih Juve v letošnji sezoni državnega prvenstva ni premagal. Decembra v prvenstvu je prav tako v Bergamu točko za svoje moštvo rešil Ronaldo.