Izjemen preobrat Mure, ki je v sodniškem dodatku pokvarila 'zeleno veselico' v Stožicah

Ljubljana, 23. 11. 2018 22.13 |

V derbiju 17. kroga slovenskega nogometnega državnega prvenstva sta se v ljubljanski Stožicah pomerila domača Olimpija in Mura. Po dolgem času je bil ljubljanski stadion lepo poln, saj je navijaška skupina Green Dragons praznovala 30. rojstni dan. Domači nogometaši pa jim niso uspeli priigrai najboljšega možnega darila, čeprav so do 89. minute vodili z 2:0, se je tekma v prestolnici končala z nedoločenim izidom 2:2. Oba gola za Muro je dosegel Tomi Horvat.

Navijaška skupina Green Dragons je 30. rojstni dan proslavila še v Stožicah.
Navijaška skupina Green Dragons je 30. rojstni dan proslavila še v Stožicah. FOTO: Damjan Žibert

Navijaška skupina Olimpije Green Dragons je ob praznovanju 30. obletnice delovanja pred tekmo pripravila posebno koreografijo. Del tega je bil tudi prižig zelenih bakel, katerih megla je prekrila zelenico, zato se je tekma začela z nekaj minutno zamudo. S tribun se je sicer celo tekmo slišalo glasno navijanje navijačev obeh ekip, saj so tudi gostujoči nogometaši v Stožicah imeli bučno podporo.

Tekmo drugo in tretjeuvrščene ekipe so bolje začeli domači, ki so imeli ob praznovanju navijačev posebne drese. V 8. in 23. minuti je imel priložnost Rok Kronoveter, a je ob prvem strelu žoga zletela čez gol, drugo priložnost pa je Matko Obradović obranil. V 27. minuti je do lepe priložnosti prišel nogometaš Mure Rok Sirk, a je strel zletel preko vrat. V 40. minuti pa je Olimpija uspela kronati manjšo premoč na igrišču. Kronoveter je znova prišel do strela izven kazenskega prostora, tega je Obradović obranil, a je potem odbitek v gol za svoj osmi zadetek v sezoni pospravil Andreas Vombergar.

Mura je v 47. minuti, potem ko je Kronoveter na sredini izgubil žogo, imela polprotinapad, a ga ni izkoristila, strel Žana Karničnika je blokiral Branko Ilić. V 57. minuti je prišlo do najbolj sporne situacije na tekmi. Rok Sirk je padel v kazenskem prostoru po rahlem stiku z vratarjem Olimpije Aljažem Ivačičem, a je igralec Mure dobil rumeni karton zaradi simuliranja prekrška.

Za Olimpijino povišanje vodstva je v 68. minuti z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Stefan Savić. Žoga je zletela v levi zgornji kot Murinega gola. Videti je bilo, da je tekma odločena, a se borbeni nogometaši Mure niso predali. V 89. minuti je z bližine po preigravanju zadel Tomi Horvat in tako vlil nekaj upanja svojim soigralcem. Muraši so nato še bolj pritisnili in v tretji minuti sodnikovega dodatka je znova zadel Horvat za končnih 2:2 in delitev točk. Nogometaši Mure ostajajo neporaženi še na tretji zaporedni tekmi, Olimpija pa je neporažena že od petega kroga - takrat je bil boljši Maribor.

Izid,17. krog Prve lige Telekom Slovenije:
Olimpija - Mura 2:2 (1:0)
Vombergar 40., Savić 68.; Horvat 89., 93.

LESTVICA

KOMENTARJI (91)

Mihatadesni
24. 11. 2018 12.11
+7
Samo res, le kaj je Ante rekel Jugu, da se je pobra tako iz igrišča, kot bi otroka nagnal iz peskovka,češ poberi se iz mojega peskovnika, vzami kanglico ter lopatko in odidi, ker se ne znaš igrati.
+11
kot je rekel nenad proteza na koncu oddaje: "če bo takih tekem več bomo radi gledal tekme. lahko noč."
+18
Sijajna kulisa za tekmo. Dragonsom cestitke za obletnico Gringosom cestitke za taksno gostovanje .Mislim da ste tokrat z vasimi borbenimi igralci izpadli zmagovalci tega derbija. Zanimiv scena ko je ante na koncu klical juga da mu nekam pove je ta model se komaj zadezeval solze in nekam odvihral. Jug ti si sramota rea sramota.
+10
Kakorkoli kdo gleda na to meni je všeč, da imamo več konkurenčnih klubov, da za vodilna dve to ne bodo samo formalnosti ampak se bodo morali bistveno bolj potruditi. Bravo Mura, ki si je upala in uspela. Olimpija je 10 minut prehitro končana s tekmo!
krneki_123
24. 11. 2018 10.50
+13
Na družbenih omrežjih kroži en dober vic o navijačih umetnega kluba iz prestolnice:))
+33
Green dragonsi vas ni sram....prekmurcev je bilo več....
Optimisty
24. 11. 2018 11.27
-9
Ljubljančanov je bilo več.. Gostujoči navijači so bili skupaj z gringosi.. Zato pa je izpadlo tako...
+36
Še enkrat se je pokazalo, da če ni srca , ne bo uspehov, ni skupinskega dela.Nogomet je ena od iger, kje je pomembna cela ekipa seveda s posameznimi posamezniki, ki dajo tisto piko na i na koncu. Vidi se, da Olimpija nima skoraj nič od tega razen enega ali dva kvalitetnega posameznika in to je tudi vse. Ni srca, ni duše, to je neka umetna tvorba, na silo skupaj sestavljena, ki zgleda, kot razglašen orkester s slabim dirigentom in nesposobnim skladateljem, ki nima pojma o tem, kar bi moral delati, kot Mandarič recimo. Ta ne bo nikoli dojel, da z denarjem ne more kupiti tega, kar ima recimo Mura in ker jim to manjka Olimpija rabi pomoč NZS in sodnikov, ne bi se čudil, da bi bili Skomina ,Jug in še kdo na njihovi plačilni listi. Bolj nehomogene in nesposobne ekipe , kot je Olimpija nisem videl nikoli v življenju, ekipa pa je taka, kot je njihovo vodstvo in trener , nesposobni.
Eastman
24. 11. 2018 10.54
-21
A ti ješ možgane vsak dan? Ker se mi zdi da si pojedel celo pamet tega sveta.
Mihatadesni
24. 11. 2018 11.18
+24
Spoštovani prijatelj Estman, ne trdim , da sem pameten, neumen pa tudi nisem. Mogoče res gledam na Muro in Maribor drugače , kot na Olimpijo. Vendar , vsaj po mojem mnenju in kar vidim imata ta dva kluba ravno to, kar sem zgoraj pisal, srce , homogenost in podporo navijačev, ki znajo svoje ljubljence nagraditi, kakor tudi grajati. Vendar , če čutiš do nekega kluba neko pripadnost, si z njim v dobrem in slabem, zato me tvoja reakcija in komentar , ne motijo, ker razumem, da ti mogoče enako čutiš do Olimpije. Kar mislim povedati je to, da je za uspeh potrebno vse kar sem naštel in seveda kanček sreče, nisem pa zaznal, da bi bilo na kakšni tekmi zunaj pri Olimpiji več kot 200 navijačev, včeraj je v Ljubljani bilo 4000 Prekmurcev, enako in še več jih je pa doma na Fazanariji.Glede sodnikov in privrženenost ter pristranskost v korist Olimpije pa je tudi očitna. Razumem, da so sodniki tudi ljudje in kot taki delajo napake, vendar, ko se napake pojavljajajo v prid in v korist nekega kluba in to konstantno je zakjuček logičen, da je nekaj hudo narobe.
+32
ha ha ha niti podkupljeni Jug jih ni mogel rešit
Eastman
24. 11. 2018 10.20
-1
Podkupljen? Zanimivo včasih je veljalo da je Jug viola. Penala pa ni bilo, če pogledaš gibanje Sirka, vidiš da mu je žoga ušla in mu je preostalo le da se zapne ob Ivačiča. Sicer pa super tekma, prava borbenost Mure in preveč ležern zaključek Olimpije.
darkokontrabas
24. 11. 2018 10.52
+18
Kje si to našel, da je Jug za mb? Kar nekaj nakladaš, žogo je Sirk sam potisnil mimo Ivačiča, ki se je sploh ni dotaknil! Ne rečem, da bi moral sodit penal, če bi bilo obratno, bi enajstmetrovka bila! Podpišem! Kakšne penale so vse Olimpiji sodli!!!
Eastman
24. 11. 2018 10.56
-7
Zelo dolgo so štajerci hvalili Juga kot da je edino pravi sodnik zanje. Še enkrat preberi moj komentar... napisal sem da je žoga Sirku ušla, ker si je dal predolg predložek, ker je vedel da je ne bo več dobil se je enostavno ujel v Ivačiča. Vsak normalen človek bi v tem primeru Ivačiča preskočil oz. nogo imel drugače, če pa si izkušen nogometaš in iščeš prekršek potem tako padeš.
smajser1
+8
estman jug viola... hehe... kako dolgo si ti sploh na tem ljubem svetu? vidim, da se lovis....