Liverpool ni (popolnoma) izkoristil Cityjevega darila, blamaža Chelseaja

Liverpool, London, Southampton, 30. 01. 2019 22.58 |

S preostalimi štirimi tekmami se je na Otoku zaključil 24. krog Premier League. Za največje presenečenje so brez dvoma poskrbeli nogometaši Borunemoutha, ki so pred svojimi navijači s kar 4 : 0 odpravili Chelsea. Vodilni Liverpool je na Anfieldu zgolj remiziral z Leicester Cityjem (1 : 1), a vseeno povečal prednost na vrhu razpredelnice. Do pomembne zmage po preobratu tudi Tottenham.

Mo Salah tokrat ni imel svojega večera na obračunu z Leicester Cityjem.
Mo Salah tokrat ni imel svojega večera na obračunu z Leicester Cityjem. FOTO: AP

Nogometaši Leicester Cityja v letošnji sezoni igrajo zelo nepredvidljivo. Že večkrat so dokazali, da so sposobni premagati vsakogar, saj so tej sezoni premagali tako Chelsea kot Manchester City, velikokrat pa razočarajo pred vsem na tekmah z na papirju lažjimi nasprotniki. Tokrat so na stadionu Anfield znova prikazali tisti 'pravi' obraz, potem ko so vodilnemu Liverpoolu odščipnili pomembni točki v boju za naslov prvaka.

Domačini so namreč v tekmo vstopili z mislijo, da lahko prednost na vrhu razpredelnice po 24 odigranih krogih pred drugouvrščenim Manchester Cityjem povečajo na sedem točk. In tako so tekmo tudi začeli. Že v drugi minuti jih je v vodstvo popeljal Sadio Mane in domačini so imel še nekaj priložnosti, da to prednost še povečajo, a ni jim uspelo in kazen je sledila še v prvem polčasu. Odlično se je pred Alissonom Beckerjem znašel gostujoči branilec Harry Maguire in že v sodnikovem dodatku prvega polčasa poskrbel za izenačenje. V drugem polčasu smo spremljali pravo obleganje gostujočih vrat, a domačini niso uspeli prebiti trmaste obrambe lisic in so se morali zadovoljiti s točko, s katero so 14 krogov pred koncem prvenstva, prednost na vrhu lestvice povišali na pet točk.

LESTVICA

Pravi polom pa so doživeli nogometaši Chelseaja. Varovanci Mauricia Sarrija, ki so minuli konec tedna napredovali v 5. krog pokala FA, še prej pa v finale angleškega ligaškega pokala, so namreč na jugu Otoka s kar 4 : 0 klonili pri Bournemouthu. Če po prvem polčasu, ki se je končal z 0 : 0, še ni bilo jasne slike, kdo se bo veselil zmage, pa se je vse to spremenilo v naslednjih 45 minutah. Domačini so namreč na krilih Joshue Kinga, ki je dosegel dva gola, nadigrali goste iz Londona in jim prizadejali najhujši poraz v sezoni. S tem porazom je Chelsea tudi padel na peto mesto na prvenstveni razpredelnici, čeprav je točkovno poravnan s četrtim Arsenalom (47), vse bližje pa je Manchester United, ki ima vsega dve točki manj, čeprav je sredi decembra za modrimi iz Londona zaostajal že za devet točk. Za Chelsea je bil to drugi zaporedni ligaški poraz.

Pomembne zmage pa so se razveselili nogometaši Tottenhama, ki so po preobratu in golu Fernranda Llorenteja v 87. minuti premagali Watford (2 : 1) in se drugouvrščenemu Cityju približali na vsega dve točki zaostanka. Boj za najvišja mesta že dolgo časa ni bil tako izenačen v angleški Premier League.