Nogometaš (nehote?) zadel navijača in se po izključitvi opravičeval jeznemu občinstvu

Kansas City, 15. 04. 2019 16.12 |

Vezist ekipe New York Red Bulls Alejandro "Kaku" Romero si je v izdihljajih tekme v Kansas Cityju proti tamkajšnjemu Sportingu pri izidu 2:2 privoščil veliko neumnost. V jezi je brcnil žogo v smeri reklamnih panojev, a (sicer najverjetneje nehote) zadel enega od domačih navijačev.

Po prerivanju, ki je nemudoma vzplamtelo na delu igrišča, kjer je navijača zadel Alejandro Romero, je glavni sodnik vezistu New York Red Bullsov pokazal rdeči karton. Ob številnih psovkah in žvižgih se je Romero ob odhajanju z zelenice sicer večkrat opravičil navijačem na stadionu Children's Mercy Park. Z izjavo za javnost se je pred nekaj urami odzval tudi newyorški klub.

"Organizacija New York Red Bulls ne podpira tovrstnega obnašanja, ki je bilo prikazano ob koncu nedeljske večerne tekme v Kansas Cityju. Vsi v naši organizaciji morajo držati visoko raven obnašanja. O tej zadevi se bomo še naprej pogovarjali interno in v tem trenutku ne bomo podajali dodatnih komentarjev," piše v sporočilu za javnost.

Tekma se je z izidom 2:2 tudi končala, potem ko je v 87. minuti, nekaj minut pred Romerovo izključitvijo, domači Sporting izenačil prek Gianluce Busia.