Nogometaši Kalcerja iz Radomelj boljši od Mariborčanov

Maribor, 16. 07. 2022 22.29 |

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v prvem krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Maribor s 3:0 (2:0). Nogometaši Domžal in Celja so se pred tem razšli brez golov.

Slovenski prvaki iz Maribora so se sredi tega tedna v Turčiji – po zmagi nad beloruskim Šahtarjem iz Soligorska – prebili v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov, na uvodni domači tekmi v Prvi ligi Telemach v sezoni 2022/23 pa so doživeli hladno prho. Gosti iz Radomelj so izkoristili bledo predstavo Štajercev in v Ljudskem vrtu osvojili vse tri točke.

Mariborčani so napadalno odprli današnji obračun in goste iz osrednje Slovenije potisnili v obrambo. V uvodnih osmih minutah so si priigrali kar dve lepi priložnosti, po močnem strelu Roka Kronavetra z roba kazenskega prostora v četrti in Aleksa Pihlerja z glavo v osmi minuti pa se je z odličnim posredovanjem izkazal gostujoči vratar Emil Velić.

Mlinarji iz Radomelj so v enajsti minuti šokirali občinstvo v Ljudskem vrtu in svojo prvo akcijo kronali z golom. Po ostrem prostem strelu Leona Severja z leve strani se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Hrvat Mario Čuić, ki je izkoristil neodločnost nizozemskega vratarja Menna Bergsna in po strelu z glavo zadel za 0:1.

Izbrance domačega trenerja Radovana Karanovića je prejeti gol povsem "odrezal". V nadaljevanju njihova igra nikakor ni stekla, samozavestni Radomljani pa so bili do odhoda na veliki odmor in tudi v drugem polčasu nevarnejši.

V 35. minuti so podvojili svojo prednost, ko se je po globinski podaji Sandija Nuhanovića v kazenskem prostoru sijajno znašel Luka Cerar in povišal na 0:2.

Strateg Mariborčanov je v začetku drugega polčasa v "ogenj" poslal Ivana Brnića, Marka Božića in Maxa Watsona, a sveža kri – v 61. minuti je vstopil tudi nedavni junak dvoboja v Adapazariju in dvakratni strelec Roko Buturina – ni predramila igre domačih nogometašev. Njihovi napadi so bili v nadaljevanju jalovi, igra gostov pa organizirana in na visoki ravni.

Izbranci gostujočega trenerja Nermina Bašića so si prvo priložnost v drugi polovici tekme priigrali v 58. minuti, po podaji Nuhanovića z leve strani in močnem strelu Nedima Hadžića pa je najhujše preprečil Bergsen.

V 74. minuti je bil Nizozemec nemočen, njegovi igralci v polju so naredili grobo napako in žogo izgubili na sredini igrišča, v bliskovitem nasprotnem napadu pa je bil neusmiljen "eksekutor" Nuhanović in dokončno zapečatil usodo domačih nogometašev.

Zasedba iz Radomelj bo v petek, 22. julija, gostila Celje, mariborska ekipa pa bo dan kasneje gostila povratnico na prvoligaško sceno iz Nove Gorice.