Nova Juvetova sedmica zadela po sedmih minutah: Ronaldov torinski prvenec

Villar Perosa, 12. 08. 2018 17.53 |

Cristiano Ronaldo je na tradicionalni prijateljski tekmi v domačem kraju družine Agnelli prvič zaigral v dresu Juventusa in zadel že po sedmih minutah igre. Juventus se je v Villar Perosi udaril s svojo B-ekipo, Ronaldo pa je v enem prvih napadov poskrbel za vodstvo z 1:0.

Prizori, na katere so navijači Juventusa čakali vse poletje: Ronaldo v belo-črnem dresu z žogo v mreži. FOTO: AP

Era Cristiana Ronalda pri Juventusu se je v nedeljo tudi zares začela. Torinčani so kot skorajda vsako leto, odkar je na čelu kluba družina Agnelli, svojim navijačem pripravili dan odprtih vrat v Villar Perosi, vstopnice za tradicionalen obračun članske in B-ekipe Juventusa pa so v hipu pošle. Razlog je bil seveda nihče drug kot Ronaldo, ki se je v odmevnem stomilijonskem prestopu letos iz vrst madridskega Reala preselil v Torino.

In že po sedmih minutah igre, natančneje v osmi minuti, je Ronaldo prvič zatresel mrežo nasprotnikov v belo-črnem dresu. Portugalec je pobegnil čuvajem po lepi dolgi podaji in mirno zaključil z 1:0. Juventus je prvi polčas dobil s 4:0, potem ko je v 18. minuti lastnega vratarja ob Ronaldu, ki je bil pripravljen za strel, premagal Riccardo Capellini, argentinski napadalec Paulo Dybala pa je z dvema goloma postavil končni izid polčasa.

Po prvem golu tudi prvi objemi
Ronaldo je sodeloval pri četrtem golu, ko je po akciji s Juanom Cuadradom Dybala v mrežo pospravil odbitek po Portugalčevem strelu. Končni izid 5:0 je v 53. minuti postavil vezist Claudio Marchisio, tekme pa je bilo ob vdoru navijačev na zelenico konec po dobrih 70 minutah. Ronaldo je bil sicer topline privržencev zeber deležen že veliko prej, ko je še pred množičnim vdorov navijačev ob polčasu nek moški prehitel vse pripadnike varnostne službe in skočil 33-letniku v objem.

"To je bil dan poln čustev in v znamenju posebnega vzdušja, ki je odsevalo zmagovito zgodovino Juveta. Hvala vsem navijačem za izkazano naklonjenost! #FinoAllaFine," je v večernih urah na družbenih omrežjih zapisal Ronaldo.

Prvo uradno tekmo nove sezone bo s soigralci sicer odigral v prvem prvenstvenem krogu, ko se bo Juventus, branilec zadnjih sedmih naslovov, v Veroni pomeril s Chievom naših nekdanjih reprezentantov Valterja Birse in Boštjana Cesarja.

KOMENTARJI (42)

apodgra
13. 08. 2018 08.59
+5
Sedaj se ne čudim ,kaj so razne verske sekte počele z svojimi zatopljenim verniki , ko pa se danes to dogaja v 21. stoletju pred očmi svetovne javnosti. Kot ovce sledijo svojem pastirjem in počnejo prav isto. Eno je biti ljubitelj nogometne igre in nasploh športa , drugo pa je slepa pripadnost enem klubu in kultu zvezdnika. Če bi ljudje še vedno verovali v božanstva , potem bi dobili novega boga "Ronalda ". Nekateri ga že imajo in naj ga tudi imajo in častijo , če si to zares tako želijo . Tako ,kot astronomi odkrivajo nova telesa in planete, so nekateri verniki nogometne igre odkrili "božanstvo" Ronaldo. To božanstvo živi na zemlji .
ehjaehja
13. 08. 2018 09.06
+0
Seveda 40 miljonkrat bolj priljubljen kot Messi je kaj si pa pričakoval drugega? !!
-4
Človek se sprašuje ali je ta človek res "Bog" za nekatere pomilovanja vredne ljudi. Smilijo se mi ti ljudje , ki jem je edini moto nogometna igra in njihov " Zvezdnik" Ronaldo. Topli objemi iz izbruh čustev številnih zanesenjakov so dogodki , ki spadajo v cirkuško areno . Kdo pa je objemal Dybalaja ,ki je zabil kar dva gola in v primerjavi z Ronaldom tudi igral.
+16
ponavlam……….. rejal brez ronaldota ni rejal…….
crpistoned
12. 08. 2018 21.44
+0
resnicaosvobaja
12. 08. 2018 21.13
+4
Vse kar sem videl na YT glede Ronalda na tekmi je, da ne more preigrati niti mladincev...gol proti mladincem pa bolj spominja na veteransko ligo, ki ni omejena navzgor
apodgra
13. 08. 2018 08.36
-2
Kaj si pričakoval kaj drugega ? Čer si potem si veliki optimist.
+4
na SK2.....se že začenja. Na SK1 bo ponovitev ob 00 h...
cripstoned
12. 08. 2018 22.30
-1
kollerik kako ze gre tisto o VARu? hahahahahaha....samo 1 tekma je bila potrebna da si si dobil vse nazaj....hahahahhahaha...kako te karma koplje in koplje..
Kollerik
12. 08. 2018 22.52
+5
Kaj nazaj? Edino pravilno za VAR, tako je treba! Prehitro si začel spet nekaj noret.
Uporabnik458403
12. 08. 2018 20.41
+18
Maribor in Olimpija sta danes tudi igrala in zmagala z visoko razliko...... 24ur a se vam ne zdi pametneje porocati o tem, kot pa o prijateljski tekmi tujega kluba.... Ste postali kot slovenski politiki, ce so nasi nabijate cel dan, ce pa je od konkurence pa molcimo.......
+13
neverjeten je...dal je gol mladincem iz juvetusa..to je kot bi dal avtogol
Kollerik
12. 08. 2018 20.38
-1
...res je...pravi bog nogometa...in športne mode...+ vročih maroških noči...
laycan
12. 08. 2018 20.25
-7
Jump to navigation Jump to search Zasvojenost je zdravstveno stanje človeka, ko ta zahteva podporo, snov ali okolje, ne glede na ovire ali posledice. Nanaša se na pojma tolerance in odvisnosti, v grobem pa se deli na fizično in psihično zasvojenost, snov na pa hudo in lažje zasvojljivo snov ali drogo. Zasvojenost se na osebi kaže kot poseben način vedenja oz. kot bolezenska potreba po določeni snovi. Zasvojenec svoje potrebe ne zmore obvladovati, saj začne določen škodljiv vedenjski vzorec ponavljati in vztrajati na določenem ravnanju. Termin »zasvojenost« pogosto obravnavamo kot sopomenko »odvisnosti«[1]. Zasvojenost je posledica tako svetovnega nazora kot tudi družbenih pritiskov in socialnih pritiskov. Zasvojenec je praviloma prepričan, da je njegova edina in tudi prava pot, kar štejemo za nevrozo, duševno motnjo, ki onemogoča subjekt pri uresničevanju njegovih ciljev. Zasvojenost se problematizira praviloma šele ko subjekt s svojimi navadami ogroža svoje bližnje ali sebe. Zasvojenost, ki ne škodi, se ne zdravi, za zdravljenje je ključna odvisnikova motivacija. diagnoza kollerika