Nunez in Jota poskrbela za visoko zmago Liverpoola, West Ham zgolj remiziral

London, 21. 01. 2024 19.52 |

Nogometaši Liverpoola so na vrhu angleške nogometne lige tudi po 21. krogu obdržali pet točk prednosti pred drugouvrščenim Manchester Cityjem, ki ima sicer tekmo manj. Varovanci Jürgena Kloppa so imeli na gostovanju pri Bournemouthu v prvem polčasu nekaj težav, v drugem pa vendarle strli odpor in dosegli štiri gole.

Bournemouth - Liverpool
Bournemouth - Liverpool FOTO: AP

Goste, ti v zadnjem času igrajo brez Mohameda Salaha, ki z Egiptom igra na afriškem prvenstvu, je po podaji Dioga Jote v 49. minuti v vodstvo popeljal Darwin Nunez, nato pa se je Jota tudi sam vpisal med strelce. In ne le enkrat, ampak dvakrat, natančno je meril v 70. in 79. minuti. A Nunez mu ni ostal dolžan, tudi on je še enkrat zatresel mrežo, in sicer v sodnikovem dodatku.

Statistika tekme Bournemouth - Liverpool
Statistika tekme Bournemouth - Liverpool FOTO: Sofascore.com

West Ham je imel na gostovanju pri zadnjeuvrščenemu Sheffield Unitedu priložnost, da se še bolj utrdi na šestem mestu prvenstvene razpredelnice, a tekma se ni izšla po željah gostov, ki so iztržili le remi z 2:2. Dvakrat so sicer vodili, a so domači dvakrat izenačili, drugič v 13. minuti sodnikovega dodatka z enajstmetrovke. V sodniškem dodatku sta obe ekipi ostali z desetimi igralci na igrišču, v tretji dodatni minuti so najprej domači ostali brez Rhiana Brewsterja, v sedmi pa je pri gostih drugi rumeni karton prejel Vladimir Coufal.