Oblak in druščina zgolj do mršavega remija

Villarreal , 15. 01. 2023 18.21 |

Nogometaši Atletica iz Madrida, katerega član je slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, so v tekmi 17. kroga španske lige remizirali z Almerio z 1:1. Na prvi tekmi dneva je Espanyol premagal Getafe z 2:1. Na vrhu španskega prvenstva zaenkrat kraljuje Barcelona, ki ima tri točke prednosti pred madridskim Realom. Večna rivala bosta tekmi 17. kroga igrala v začetku februarja.

Almeria vs Atletico Madrid
Almeria vs Atletico Madrid FOTO: Sofascore.com

Atletico se je sicer z osvojeno točko, zdaj jih ima 28, vrnil med najboljše štiri, a tokrat spet ni navdušil. Na zadnjih šestih ligaških tekmah so varovanci Diega Simeoneja zmagali samo enkrat. Angel Correa je v 18. minuti dvoboja goste iz Madrida popeljal v vodstvo. Prednost je slabih 20 minut kasneje izničil El Bilal Toure in postavil končni izid obračuna. Colchonerosi so tik ob koncu dvoboja trpeli še z igralcem manj, saj si je branilec Sergio Reguilon v razmiku štirih minut prislužil dva rumena kartona.

Nogometaši Espanyola so se z gostujočo zmago dvignili iz cone izpada na 14. mesto tik pred današnjega nasprotnika, ekipo Getafe. Obe moštvi imata po 17 odigranih tekmah 17 točk. Za zgodnje vodstvo kluba iz Barcelone je v šesti minuti poskrbel Joselu. Le minuto zatem so domačini po zaslugi Enesa Ünala izenačili. Po dobri uri igre je Joselu golu dodal še podajo, za tri točke Espanyola pa je zadel Javi Puado. Na vrhu španskega prvenstva zaenkrat kraljuje Barcelona, ki ima tri točke prednosti pred madridskim Realom. Večna rivala bosta tekmi 17. kroga igrala v začetku februarja.