Oblak se je vpisal v zgodovino Atletica, Barcelona uspešna brez Messija

Vigo, 15. 08. 2021 20.01 |

Aktualni španski nogometni prvak Atletico Madrid je novo sezono začel z zmago na gostovanju v Vigu pri Celti z 2:1, vratar Jan Oblak pa se je vpisal v klubsko zgodovino. To je bil namreč njegov 304. nastop za madridski klub, s čimer je postal vratar, ki je največkrat oblekel rdeče-beli dres. Barcelona je na prvi ligaški tekmi po odhodu Lionela Messija premagala Real Sociedad s 4:2.

Strelec obeh zadetkov za Atletico Madrid je bil Angel Correa (23., 64.), za domače pa je najstrožjo kazen v 59. minuti uspešno izvedel Iago Aspas. Ta je imel v 80. minuti izjemno priložnost za izenačenje, vendar je, potem ko je že preigral Jana Oblaka, zgrešil nebranjeno mrežo.

Statistika legendarnega vratarja Atletica Jana Oblaka.
Statistika legendarnega vratarja Atletica Jana Oblaka. FOTO: Sofascore.com

Drugouvrščena ekipa prejšnje sezone, Real Madrid, je uvodno zmago vpisala v soboto – v gosteh je ugnala Alaves s 4:1.

Statistika zgodovinske tekme Jana Oblaka
Statistika zgodovinske tekme Jana Oblaka FOTO: Sofascore.com

Barcelona novo obdobje začela z zmago

Barcelona, ki je prejšnje prvenstvo končala na tretjem mestu, pa je novo obdobje po Lionelu Messiju začela z zmago proti Real Sociedadu s 4:2.

Dva zadetka za Barcelono je dosegel Martin Braithwaite (45., 59.), po enega pa sta prispevala Gerard Pique (19.) in Sergi Roberto (91.). Za Sociedad sta v presledku treh minut zadela Julen Lobete (82.) in Mikel Oyarzabal (85.).