Odličen uvod Arsenala, a Arteta opozarja: Prostora za napredek je ogromno

London, 07. 10. 2022 06.00 |

Šele tretjič v 136-letni zgodovini kluba se je zgodilo, da je Arsenal dobil vsaj devet od prvih desetih tekem v sezoni. Sedmim zmagam v domačem prvenstvu so topničarji v četrtek dodali še drugo v Ligi Evropa – s 3:0 so doma ugnali Bodo/Glimt. Trener Mikel Arteta je bil pričakovano zadovoljen s predstavo, a je kljub temu opozoril, da imajo njegovi varovanci še ogromno prostora za napredek.

Eddie Nketiah za 1:0 na tekmi Arsenal – Bodo/Glimt

Arsenal je pot do zmage proti aktualnemu norveškemu prvaku tlakoval v prvih 27 minutah, po katerih je že vodil z 2:0. V nadaljevanju večera zmagovalec ni bil več pod vprašajem. Končni izid je po miniaturi Gabriela Jesusa postavil Fabio Vieira, ki postaja vse pomembnejši član zasedbe Mikela Arteta

Španski trener je takoj po tekmi povedal: "Zelo vesel sem z zmago, še toliko bolj, ker nismo prejeli zadetka. Šest točk po dveh tekmah je odlično. Ampak tokrat nismo bili pravi. Premalo je bilo povezane igre. Nismo bili dovolj konsistentni, bolj bi morali prevladovati na igrišču. Prostora za napredek je ogromno."

Arsenal je v domačem prvenstvu prejšnji konec tedna ugnal večnega rivala Tottenham, v nedeljo pa ga čaka nov derbi, ko na Emirates prihaja Liverpool. Tudi zato je Mikel Arteta v primerjavi s severnolondonskim derbijem opravil kar osem zamenjav v prvi postavi. "Videti je bilo, da smo na začetku igrali v krču. Skozi tekmo smo se sprostili, ampak predvsem na začetku se je čutilo, da igralci niso vajeni igrati eden z drugim," je dodal Arteta.

Po manj kot uri igre se je nekdanji kapetan Arsenala odločil za kar trojno zamenjavo, vstopili so Gabriel Jesus, Bukayo Saka in zdajšnji kapetan Martin Odegaard, ki so nemudoma poživili igro. "Nekateri igrajo manj, zato niso vajeni vseh 90 minut. Hitro sem menjal, da bi poživil ritem igre. Mislim, da nam je dobro uspelo," je bil še zadovoljen Arteta.

Statistika tekme Arsenal – Bodo/Glimt
Statistika tekme Arsenal – Bodo/Glimt FOTO: Sofascore.com

Nketiah igra malo, a ko igra, je učinkovit

Veseli ga lahko tudi forma rezervnega napadalca Eddieja Nketiaha, ki v Ligi Evropa po navadi dobiva prednost pred Gabrielom Jesusom – in jo tudi dobro izkorišča. Uvodni zadetek v 23. minuti je bil zanj 12. na zadnjih 15 tekmah, ki jih je začel v prvi postavi.

23-letni Anglež je v polno meril na obeh tekmah v Ligi Evropa, v Premier League pa še čaka na prvi zadetek. Na osmih tekmah je zbral vsega 98 minut, a se z vlogo rezervista ne obremenjuje. "Dve tekmi, dva gola. Dober izkupiček. Tako moram nadaljevati. Vsak ima točno določeno vlogo, morali bomo nadaljevati po začrtani poti," je pojasnil Nketiah, ki je pohvalil tudi bučno – in za Emirates vse prej kot običajno – vzdušje, ki so ga pripravili navijači v severnem Londonu.