Olimpija, Koper in Mura po 120 minutah mučenja na koncu izpadli

Ljubljana, 28. 07. 2022 22.00 |

Olimpija je po 90 minutah igre v Stožicah vodila 2:0 proti romunskemu Sepsi Sf. Gheorghe. Zaradi zmage Romunov na prvi tekmi (3:1) je to vodstvo bilo dovolj zgolj za podaljške, zbrani navijači niso videli gola in sledile so enajstmetrovke. Ljubljančani so z dvema streloma zgrešili gol in Romuni so po štirih uspešno izvedenih enajstmetrovkah napredovali v tretji krog kvalifikacij za Konferenčno ligo, kjer se bodo soočili s švedskim Djurgardnom. Nogometaši Kopra so na povratni tekmi igrali neodločeno z Vaduzom 1:1 (0:1, 0:0) in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja.

Ljubljančani so bili pred povratno tekmo na domačem terenu v težkem položaju, saj so na gostovanju prejšnji teden v končnici tekme zapravili priložnost za precej boljše izhodišče. Na koncu jim je skoraj uspelo zrežirati preobrat, a so po dobrem rednem delu in podaljšku nato slabo izvajali strele z bele točke.

Naloge lova dveh golov so se sicer lotili zavzeto, v prvem delu so bili boljši tekmec, mučila pa jih je neučinkovitost. Sprva je bil najbolj aktiven Mario Kvesić, a v 12. minuti vratar Roland Niczuly še ni imel pravega dela.

Drugače je bilo v 18., ko se je njegova mreža zatresla, toda Mustafa Nukić je bil pred tem v prepovedanem položaju. Sledili sta še priložnosti Kvesića in Nukića, nato pa v 39. minuti priložnost polčasa za ljubljansko zasedbo.

Spet sta bila v glavnih vlogah igralca, ki sta že prej najbolj ogrožala vratarja Sepsija; najprej je streljal Nukić, žogo je vratar gostov le odbil, prišla je do Kvesića, ki pa je zadel Niczulyja.

Nekaj dela je imel tudi Matevž Vidovšek. Najbližje so bili gostje zadetku v 44. minuti, ko je po protinapadu Konstantin Matei, ko je že premagal Vidovška, zgrešil prazna vrata.

Zadetka v drugem polčasu

V nadaljevanju so domači stopnjevali dobro predstavo in iskali gol za priključek skupnem seštevku, Samuel Pedro je v 58. žogo poslal tik nad vratnico.

Nato so domači vendarle kronali premoč z zadetkom. V 61. minuti je Nukić podal z leve, pred vrati pa je bil na pravem mestu Kvesić in žogo poslal v mrežo.

Le devet minut pozneje pa je udaril še rezervist Aljaž Krefl, ki je le nekaj minut prej vstopil v igro. Z natančno podajo ga je zaposlil Timi Max Elšnik, Krefl pa je prehitel obrambo gostov in zadel za skupno izenačenje.

Morebitno skupno zmago Romunov je v 78. minuti preprečil vratar Vidovšek, ko je odlično obranil poskus Cristija Barbuta s petih metrov.

V prvem delu podaljška so imeli terensko premoč domači, najlepšo priložnost za povišanje vodstva pa Kvesić, ki je po podaji Nukića v 98. minuti z glavo le za malo meril mimo vratnice.

V drugem pa so pobudo imeli gostje, a se izid ni spremenil, čeprav je imel Branislav Ninaj prav v 120. minuti po prostem strelu lepo priložnost.

A dobro predstavo večera so domači pokvarili z enajstmetrovkami: zadela sta le le dva (Almedin Ziljkić, Đorđe Crnomarković), zgrešila pa sta Mustafa Nukić in Ivan Prtajin. Pri Sepsi so bili uspešni vsi štirje strelci in poskrbeli za zmago s 4:2.

Koper tudi neuspešen po podaljških

Nogometaši Kopra so na današnji povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v Lihtenštajnu igrali neodločeno z Vaduzom 1:1 (0:1, 0:0) in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Zasedba iz Kopra je pred tednom dni na Bonifiki izgubila z 0:1.

V obračunu zadnjih pokalnih prvakov iz Lihtenštajna in Slovenije je smetano pobrala zasedba iz alpske kneževine. Koprčani so po golu Andreja Kotnika v 88. minuti nadoknadili zaostanek s prve tekme in iztržili 30-minutni podaljšek, njihove upe pa je pokopal Nigerijec Franklina Sasere, ki je dosegel izenačujoči gol v 101. minuti.

V izenačenem prvem polčasu so Koprčani, ki imajo v prvem delu sezone največje težave z učinkovitostjo, na vse načine skušali prekiniti strelski post po zadnjih dveh tekmah brez golov proti Vaduzu in Bravu ter nadoknaditi zaostanek, poskusi Nikole Krajinovića in Daria Kolobarića pa niso našli poti do mreže domačega vratarja Benjamina Buchla.

Trener Koprčanov Zoran Zeljković je po šestih minutah nadaljevanja opravil trojno menjavo. V 51. minuti so vstopili Kaheem Parris, Omar Correia in Luka Kambič, v 73. Luka Šušnjara, v 86 pa še Anis Jašaragić. Kadrovske spremembe in korekcije na taktičnem področju so po nekaterih zapravljenih priložnostih obrodile sadove v končnici rednega dela, v 88. minuti je Andrej Kotnik popeljal svoje soigralce v vodstvo in iztržil 30-minutni podaljšek.

V njem pa so Primorci ostali praznih rok, v črno jih je po podaji zavil nigerijski rezervist v domači ekipi Franklin Sasere, ki je po podaji Avstrijca Kristijana Dobrasa v 101. minuti izenačil na 1:1.

Tudi Muro doletela enaka usoda

Nogometaši Mure so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo po streljanju enajstmetrovk izgubili z irsko ekipo St. Patricks s 5:6. Po rednem delu in podaljšku se je dvoboj končal z 0:0. Na prvi tekmi na Irskem je bil izid 1:1. V naslednjem krogu kvalifikacij se bo irska zasedba pomerila z bolgarsko ekipo CSKA Sofija.

Murskosoboška ekipa je na povratni tekmi na koncu klonila po izvajanju strelov z bele točke, potem ko so domači od 71. minute igrali le z desetimi igralci po rdečem kartonu Matica Maruška. Pri enajstmetrovkah so bili za domače uspešni Luka Bobičanec, Mirlind Daku, Martin Šroler, Amar Beganović in Matko Obradović.