Prva zmaga za Stankovića: Olimpija v Poreču boljša od Bačke

Poreč, 23. 01. 2021 16.44 |

Po zadnji ekipi poljskega prvenstva so se nogometaši ljubljanske Olimpije pod taktirko novega trenerja Gorana Stankovića na pripravah v hrvaški Istri pomerili še s trenutno zadnjeuvrščeno ekipo srbske lige, Bačko, ki so jo "zmaji" premagali z 2:0.

Olimpija (na fotografiji desno Michael Pavlović) se na drugi del sezone pripravlja v Istri. FOTO: Damjan Žibert
Z goloma argentinskega napadalca Claudia Spinellija je Koper dobil povsem primorski pripravljalni obračun s CherryBox24 Tabor Sežano (2:0). Spinelli je zadel v 55. in 84. minuti, enajstmetrovko pa je za nekdanjo ekipo Gorana Stankovića v 77. minuti zapravil grški napadalec Christos Rovas.

Po porazu s poljskim Podbeskidziem se je Olimpija pod vodstvom novega trenerja Gorana Stankovića v Poreču pomerila s srbskim prvoligašem Bačko. Potem ko je zadnjeuvrščena ekipa srbskega prvenstva v prvem polčasu ohranila svojo mrežo nedotaknjeno, je nasprotnike iz Bačke Palanke v 53. minuti "načel" Radivoj Bosić. Po visoki žogi s strani je skok blizu kazenskega prostora dobil Andres Vombergar, Bosić pa je z močnim strelom premagal srbskega vratarja, ki se ob njegovem poskusu tudi ni najbolj izkazal. Veliko lepša je bila akcija za končnih 2:0 v namočenem in vetrovnem hrvaškem obalnem letovišču: v prvi minuti sodnikovega podaljša je po desnem boku pobegnil Žan Baskera in pred vrata podal še enemu članu mladinskega pogona zeleno-belih Ognjenu Bakiću, ki mu z neposredne bližine ni bilo težko zadeti.