Olimpija v Turčiji do ugodnega remija in odličnega izhodišča pred povratno tekmo

Malatya, 25. 07. 2019 21.03 |

Na prvi tekmi 2. predkroga Lige Evropa so nogometaši ljubljanske Olimpije v turški Malatyi prišli do remija (2:2) in posledično ugodnega izhodišča pred povratnim obračunom, ki bo prihodnji teden v ljubljanskih Stožicah. Za zeleno-bele sta v polno merila Ante Vukušić in Stefan Savić.

Ljubljančani nadaljujejo z dobrimi predstavami na začetku nove klubske sezone. Potem ko so v novo sezono domačega prvenstva vstopili z dvema prepričljivima zmagama, so podobno uspešni tudi na mednarodnem prizorišču.

Najprej so v prvem predkrogu Lige Evropa z malce sreče izločili latvijski Rigas, tokrat pa so na prvi tekmi drugega predkroga na zahtevnem gostovanju pri turškem Malatysporu iztržili ugoden remi (2:2), ki jim na stežaj odpira vrata do morebitnega obračuna v tretjem predkrogu z zmagovalcem dvoboja med velškim Nomadsom in beograjskim Partizanom. Domači so na skoraj povsem polni Malatya Areni, ki sprejme okrog 27.000 gledalcev, krenili odločno po vodilni zadetek, a so do slednjega prvi prišli zeleno-beli, ko je po lepi podaji razpoloženega Endrija Cekicija v 13. minuti neubranljivo meril Ante Vukušić. Domači navijači niso čakali dolgo na izenačenje, saj je v 20. minuti po strelu Mine Meze od daleč žoga zadela ne krivega ne dolžnega Bifoumo Koulosso, spremenila smer in ukanila nemočnega kapetana zmajev Nejca Vidmarja.

Ante Vukušić je že v 13. minuti popeljal Ljubljančane v vodstvo z 1:0.
Ante Vukušić je že v 13. minuti popeljal Ljubljančane v vodstvo z 1:0. FOTO: NK Olimpija Ljubljana

Turki povedli, hiter odgovor Savića
Čeprav je Olimpija postajala iz minute v minuto nevarnejša, pa do izteka prvega polčasa ni več uspela premagati domačega čuvaja mreže Fabiena Fernolla. Malatyaspor je na začetku drugih 45 minut močneje pritisnil proti gostujočim vratom, kar je obrodilo sadove v 66. minuti; po prekršku Mackyja Bagnacka v kazenskem prostoru Olimpije nad Adisom Jahovićem, je glavni sodnik dvoboja Joao Pinheiro upravičeno pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil sam Jahović, ki je popeljal svoje moštvo v vodstvo z 2:1. Ljubljančani so odgovorilo že osem minut pozneje, ko je napako domačega vratarja Fernolle za izenačenje na 2:2 izkoristil eden boljših zmajev na zelenici Stefan Savić.

Slednji je imel kasneje še eno lepo priložnost, a je njegov strel Fernolla odlično ubranil. Ostalo je pri izidu 2:2, kar je lep obet pred povratnim obračunom v Ljubljani.