Olimpija z junakom Savićem z zmago proti Mariboru ubranila pokalni naslov

Celje, 30. 05. 2019 22.12 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v finalu domačega pokalnega tekmovanja na celjski Areni Z'Dežele zasluženo z 2 : 1 premagali najhujšega rivala iz Maribora. Junak obračuna v Knežjem mestu je bil krilni napadalec zeleno-belih Stefan Savić, ki je meril v polno v 16. in 74. minuti. Častni zadetek za vijoličaste pa je prispeval kapetan Marcos Tavares.

Glede na številne poškodbe v vrstah Olimpije je bilo pred začetkom finalne tekme slovenskega pokala v Celju jasno, da bo strateg Ljubljančanov Safet Hadžić več ali manj računal na preverjene moči z zadnjih prvenstvenih obračunov.

Že v uvodne minute so nakazale, da bi to lahko bil večer zeleno-belih, ki so predvsem na krilih trojice Stefan Savić - Tomislav Tomić - Ender Cekici ogrožali mariborskega vratarja Kenana Pirića. Slednji je bil v prvem polčasu kar nekajkrat na resnih preizkušnjah, a je klonil zgolj enkrat. In to v 16. minuti, ko je po lepi globinski podaji Tomića za hrbet vijoličasti obrambi spretno ušel hitronogi Savić, kateremu ni bilo težko premagati nemočnega Pirića. Tudi v nadaljevanju prvega dela so imeli več od igre aktualni slovenski podprvaki, toda v zaključkih akcij niso bili najbolj zbrani.

Nogometaši Olimpije so zasluženo slavili v finalu domačega pokala proti Mariboru (2 : 1). FOTO: Damjan Žibert

Savić nerešljiva uganka za Mariborčane
Ob minimalnem zaostanku ob polčasu je bilo v nadaljevanju pričakovati 'juriš' varovancev Darka Milaniča proti tekmečevim vratom, a je bila ljubljanska obramba dovolj stabilna in osredotočena, da ni dovolila Mariboru večjih priložnosti za dosego izenačujočega zadetka. V 74. minuti pa je na 2 : 0 v korist Olimpije povišal nihče drug kot zelo razpoloženi Savić, ki je natančno meril z roba kazenskega prostora v levi spodnji kot Pirićevih vrat. Ko je že kazalo na gladko zmago 'zmajev', pa je v prvi od skupno osmih minut sodnikovega dodatka s častnim zadetkom za vijoličaste končni izid 2 : 1 postavil izkušeni Marcos Tavares.

Pokal Slovenije, finale, izid:
Olimpija - Maribor 2 : 1 (1 : 0)
Savić 16., 74.; Tavares 91.

Postavi:
Olimpija: Vidmar, Štiglec, Bagnack, Maksimenko, Andrejašić, Tomić, Putinčanin, Suljić (98./Jurčević), Cekici (96./Valenčič), Savić, Kadrić (86./Kidrič). Trener: Safet Hadžić.

Maribor: Pirić, Milec, Cretu, Ivković, Viler, Vrhovec (76./Mlakar), Dervišević (67./Tavares), Pihler, Hotić, Mešanović, Zahović. Trener: Darko Milanič.

+5
kot viola čestitam olimpiji in se strinjam z spodnjim komentatorjem,res smo poden nogometa
Opta Musi
31. 05. 2019 15.28
+13
Kako se vidi, da maribor ni v zadnjih letih prvak zaradi genialnosti Zahoviča, kot se rado govori, ampak zaradi debilnosti ostalih, predvsem mandariča. Rad bi videl vsaj še tri klube v Sloveniji s podobnim budgetom, kot ga imata maribor in olimpija, pa bi bila potem ta dva kluba na 4.in 5. Mestu, menjavala bi se z leta v leto z redkimi prebliski. Sedaj so v mb vzeli še kronavetra, ki se ve, da je rušil trenerje skupaj z nekaterimi ostalimi igralci in namenoma izgubljali tekme (alu-oli 6:1), sedaj bodo pa trije izredno tezki karakterji v mb skupaj. Dva zahota in krona. Letos bo se pestro tam. Za olimpijo se pa ve, da bodo prodali tik pred evropo najboljse igralce potem bo pa safet kriv, ce ne bo rezultata.
ivan.z Doba
31. 05. 2019 15.58
+6
alenka.NN
31. 05. 2019 20.18
+1
kako zelo se strinjam s teboj....samo bojim se, da bo mandarinko sedaj nagnal še Safeta....od konca lanske sezone, ko je bila Olimpija dvojni prvak, je rušil Olimpijo in s tem pomagal zahotu, da je prišel do prvega mesta - pa zelo težko....kaj vse so morali prestati fantje po odhodu Biščana, ki je bil prehud za vijolice, 4x menjava trenerja, to moraš biti res totalna koma, da ti uspe.....Čestitke dežurnemu 'gasilcu' Safetu, da je zdržal do konca in seveda požrtvovalnim fantom.....BRAVO
Thomasb
31. 05. 2019 14.27
+8
čestitke olimpiji,maribor je poden in pirič ni nič kriv,če je taktika zanič,milanič bi moral na smetišče nogometne zgodovine z zlatkoholovičem vred
pogan
31. 05. 2019 12.53
+10
Kako pa je ta Milanič zanič, pa še rima mi vedno štima.
roten
31. 05. 2019 18.49
+2
sem zelen samo milanič ni zanič težava je v tem da ne zna po mizi udrit pa zz na realna tla postavit tu je pa druga težave ker vijole častite zz kot boga in njegove napake lomite na hrbtu drugih ker če tudi bi na klopi Simeone sedel zz ne bi bil za nič kriv no sedaj pa pali po minusu z totega konca
pako-san
31. 05. 2019 12.42
+7
Tak pa vam treba vijole...zdaj bodite glasni!?! Prepotentni eni!!
asdf jkl?
31. 05. 2019 12.27
+14
Tekma zelo dobra.. Svaka cast Olimpiji na osvojitev pokalnega naslova, Maribor nevem kaj vi počnete ampak ste ena žalost trenutno.. Vzem te se v roke in se pirpavite na Evropo, to tudi velja Olimpijo, pa da prideta dva največja Slovenska kluba v Evropo, z veseljm pa vidim da jih pride v skupinski del vsi slovenski klubi.. Glede navijačev pa KATASTROFA še posebi za Viole.. vaša ekipa zgublja vi pa mečete na igrišče pirotehniko in različne stvari in seveda glede skandiranja ste se pa od 100 min tekme vsaj 70 minut drli u** Žabara... SVAKA CAST !!, nič drugega neznate, sej na uni strani k so pa GD pa tut ni nč boljš ! TEKMA JE BILA PA TOP !! l.p.
Viejo cabron
31. 05. 2019 12.22
+11
Vse čestitke Olimpiji za lovoriko iz Štajerske!
derek angelus
31. 05. 2019 11.22
+13
najprej so sanjali da bodo v neposrednem dvoboju osvojili naslov prvaka .....pol so sanjali o dvojni kroni.dejstvo je da so sanje dovoljene .ob taki igri jih bo solal vsak klub ki ma pet minut cajta maribor. milanic pa naj ostane.odlicen komediant ob porazih
Dany75
31. 05. 2019 10.29
+13
Huh kaka igra Olimpije... vcerajsna tekma je pokazala vse... ce bi Olimpija v prvenstvu igrala vsaj podobno tej tekmi, pol Maribor tudi letos nebi bil prvak... to je dejstvo... MB je osvojil prvenstvo predvaem zarad napake vodstva in igralcev Olimpije.... se pravi da niti priblizno ni bil tako dober kot preksna leta.... le drugi so bili toliko naresni in neskoncetrirani.... prevec kadrovskih napak in kreganja v Olimpiji... upam da to koncno ze enkrat popravijo.... Zasluzen pokal 👍 Maribor pa rabi novega vodjo v ekipi, novega trenerja nujno, in predvaem novega napadalca in se koga, da bo spet lahko tudi v Evropi kaj pokazal, ker z trenutno ekipo nebo nikam prlezo.... zal ! Srecno obema!
metallica-one
31. 05. 2019 11.20
+9
Zal igra ni bla nek hudi presežek. Letosnja liga je negledljiva. Je pa res da ima igra olimpije vsaj nek rep in glavo igra maribora pa je zmeda na kubik. Kako je plaval milec kako pocasna vezna linija in kako je bil mali zahovič ves cas v neki zasedi dobro zakamufliran da se ga sploh ni opazilo. Zelim pac najbolje obema v evropi ampak ta trenutek pricakovanja enaka nuli. Upam da me demantirajo
Diebaumaister
31. 05. 2019 17.09
-1
Če be ČE TO ČE BI BILO ČE TO, hahah, če je odlična ekipa, itd. de facto je de facto.
+28
Čeprav mi srce bije za Muro , potem pa Maribor, moram po videnem včeraj napisati samo to, čestitke Olimpiji ob zasluženo osvojenem naslovu.
istrajenaša123
31. 05. 2019 09.17
+6
a dajte no štajerci, ko vam Milanič igra v ligi prvakov ga kličete Pep Guardiola, ko pa trikrat zgubi je pa že najslabši trener
babacula
31. 05. 2019 09.16
+17
Mariborčani so takitično očitno stavili na povratno tekmo.
Pal?ek Smuk
31. 05. 2019 09.05
+13
Milanica in Pirica urgentno nagnati iz Maribora....
Min1Gun
31. 05. 2019 09.14
+10
Piricic res ni nek presežek, samo če se ti Olimpija sprehaja mimo obrambe ni fajn branit...
beauceron
31. 05. 2019 09.00
+38
Prav grozno je tole gledat Maribor najmočnejši klub v sloveniji finančno, športno in organizacijsko, res svetlobna leta pred vsemi, tle jim res kapa dol. Ampak da jih redno pere klub k menja igralce in trenerje, da tudi listkov na omaricih ne morejo sproti menjati je pa sramota brez primere. In pol se upajo se hvaliti da so državni prvaki. Groza
Opazujemvas
31. 05. 2019 09.49
+7
Se popolnoma strinjam, bilo je prav mučno to polomijo gledati, ni bilo želje, srčnosti , čeprav vem, da Maribor to ima v sebi,za to polomijo ni opravičila, vendar je kaj je upam, da so se iz tega kaj naučili.Glavo gor in vztrajati da se drugič to ne ponovi, dejstvo pa je, da je Olimpija bila včeraj boljša v vseh pogledih in tudi nevarnejša, zato si je zaslužila ta naslov.
Min1Gun
31. 05. 2019 08.55
+26
Trener si bo spet roke opral a kaj ko Darko nima Mila-Nič... Igral smo za en..... Sploh nevem koga bi lahko izpostavil, ker so spilal ko da gledam neko 3. Ligo Brez volje do življenja.
Optimisty
31. 05. 2019 08.26
+27
Včeraj smo pa toteke totalno nadigrali v vseh elementih igre, salalalalala olimpijaaaaa, lp
31. 05. 2019 08.08
-44
Maribor dokazuje, da četudi je v slabi formi lahko zmaga ligo, se pravi vsi ostali klubi lahko komot grejo v 2 ligo.
Barjan?ek2
31. 05. 2019 08.20
+39
Tale komentar je pa kar nekaj. Nima veze z ničemer. Po tvoje bi bil samo Maribor v prvi ligi in bi igral celo prvenstvo sam s sabo. Ker, da ne rečem kaj
ivan res grozni
31. 05. 2019 08.31
+54
Sem navijač Maribora vendar roko na srce, v medsebojnih dvobojih je Olimpija za eno ligo višje od Maribora. Maribor je tako nemočen, da ga je težko gledati. Kot da gledam amaterje proti profesionalcem.
Optimisty
31. 05. 2019 08.52
+14
31. 05. 2019 13.30
-4
Kaj jim pomaga premagat Maribor, če potem tri tekme ne morejo tečt, ter jih Aluminij razbije, eno je zmagat eno tekmo, drugo je zmagat prvenstvo, potemtakem gledano, bi lahko tudi Maribor pariral Chelseju saj je igral 1:1 z njimi v Ljudksem vrtu leta 2014 v CL.
User513426
31. 05. 2019 19.03
sej je olimpija proti liverpoolu tud igrala doma 1:1 pa v gosteh izgubila samo 3:0. če že daješ neko primerjavo iz daljne preteklosti daj takšno da se ti ne vrne bumerang
gogi_
31. 05. 2019 08.01
+29
Darko je pa ja vrhunski trener:) v Avstriji ga zelo cenijo :)
gogi_
31. 05. 2019 08.00
+32
Tavares je prava maskota mb ,kadar igra dela guzvo in odzira dobre zoge,njegovi goli so pa srecna nakljucja in v vecini primerov ne odlocajo o zmagovalcu. Dal je svoje v dobrih casih,sedaj pa je cokla v mostvu. V nobeni mocnejsi ligi ni bil opazen igrakec in to pove o njegovi pravi vrednosti. Je pa za mb naredil veliko in si zasluzi spostovanje.