Olimpija brez možnosti za napredovanje

Ljubljana, 12. 08. 2021 21.47 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so odigrali povratni dvoboj 3. kroga kvalifikacij konferenčne lige. Zmaji so prvo tekmo na Azorih izgubili z 0:2, a tudi tokrat je bila boljša portugalska Santa Clara, ki je kljub oslabljeni zasedbi v Stožicah slavila z 1:0 in se uvrstila v zadnji krog tekmovanja. Ljubljančani so letošnjo evropsko avanturo končali.

Savo Milošević
Savo Milošević FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so prišli Portugalci v Ljubljano le s 14 igralci zaradi okužb z novim koronavirusom, so premogli povsem dovolj kakovosti, da so izločili znova precej brezzobo ljubljansko zasedbo. Za razliko od prve tekme je tokrat tudi poskusila s streli na gol, a niti eden ni bil dovolj dober, da bi lahko prinesel kakršne koli upe na presenečenje. Ljubljančani so začeli nekoliko odločneje kot na prvi tekmi, toda ne eni ne drugi niso bili posebej nevarni, šele v 19. minuti je Lamine Tall poskusil močno z leve strani presenetiti vratarja gostov, a zadel le zunanji del mreže. V 26. minuti je bilo malce vroče tudi v ljubljanskem kazenskem prostoru, a je Nejc Vidmar prišel do žoge prej, kot bi Portugalcem uspelo sprožiti pravi strel. Do tega je takoj zatem sicer prišel Ricardinho, a je žogo poslal čez gol. V 31. minuti sta poskusila še Lincoln in Carlos, prvemu je strel obranil Vidmar, drugi pa je žogo poslal malo mimo gola.

Olimpija Ljubljana vs Santa Clara
Olimpija Ljubljana vs Santa Clara FOTO: Sofascore.com

V 49. minuti so imeli Portugalci dotlej najlepšo priložnost na tekmi, ko je Carlos malce z desne žogo poslal le malenkost mimo nasprotne vratnice. V 65. minuti pa so Ljubljančani zadeli prek Aldairja Djala, toda slednji je bil v prepovedanem položaju, tako da so sodniki gol razveljavili. V 72. minuti je v igro pri gostih vstopil eden od treh rezervistov Rui Costa in že po nekaj sekundah zadel za vodstvo Santa Clare, ko je ob Antoniu Delamei Mlinarju v osrčju kazenskega prostora unovčil podajo Joaa Coste z desne strani. Po tem zadetku je bil potnik v naslednji krog dokončno odločen, igra na ljubljanski zelenici pa je kar nekako zamrla, tako da razburljivih dogodkov gledalci niso več videli.