Padli so PSG-jevi izzivalci: Elsnerjev Le Havre odpravil drugo ekipo lige

Ljubljana, 16. 12. 2023 19.19 |

Francoski nogometni prvoligaš Le Havre, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, je v 16. krogu na domačem igrišču premagal drugouvrščeno ekipo lige. Zasedbo iz Nice je odpravil s 3:1.

Le Havre je prišel do četrte zmage v prvenstvu in je še naprej v sredini lestvice. Tokrat je temelje zmagi postavil v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Emmanuel Sabbi, v 51. minuti je tretji gol za domačo ekipo dosegel Mohamed Bayo, ki je unovčil enajstmetrovko.

V 81. minuti sta bila izključena Samuel Grandsir na domači in Jean-Clair Todibo v gostujoči ekipi, ki je v 91. minuti dosegla častni gol prek Toma Loucheta.

Luka Elsner
Luka Elsner FOTO:

Ob 21. uri bo še obračun Lensa in Reimsa, že v petek pa je tretjeuvrščeni Monaco doma izgubil proti Lyonu, potem ko je v 85. minuti le nekaj trenutkov po vstopu v igro zadel brazilski vezist Jefferson.

V nedeljo bodo še tekme Nantes - Brest, Lorient - Strasbourg, Metz - Montpellier, Toulouse - Rennes, Marseille - Clermont in Lille - PSG.

Slednji s 36 točkami vodi na lestvici, štiri točke zaostaja ekipa iz Nice, šest pa Monaco. Le Havre je pri 19 točkah.