Pedro junak Rome v Vidmu

Videm, 03. 10. 2020 22.47 |

Nogometaši Sassuola bodo vsaj do nedelje zasedali vrh lestvice elitne italijanske lige, potem ko so v 3. krogu premagali zadnjeuvrščeni Crotone s 4:1. Udinese pa je doma izgubil proti Romi z 0:1. Edini zadetek v Vidmu je dosegel Španec Pedro Rodriguez.

Čeprav Sassuolo ni igral tako dobro, kot kaže končni izid, so izbranci Roberta De Zerbija na koncu vpisali visoko zmago. Domenico Berardi je zadel v 19., Francesco Caputo z bele pike v 58. ter nato še v 85. minuti in Manuel Locatelli v sodniškem dodatku. Caputo je od sezone 2018/19 v Serie A dosegel 40 zadetkov, več od njega v tem obdobju le Cristiano Ronaldo (55), Ciro Immobile (52) in Duvan Zapata (41). Na drugi tekmi je Romi prvo zmago sezone zagotovil Pedro, ki je v 55. minuti zadel s strelom z dobrih 20 metrov. Tekmo med Genoo in Torinom so prestavili zaradi novega koronavirusa v vrstah prve, kjer igra tudi Miha Zajc. O okužbi so sicer poročali tudi v vrstah Atalante, ki pa naj bi v nedeljo vendarle gostila Cagliari.

Lokalne zdravstvene oblasti so Napoliju, kot pravijo v klubu, prepovedale pot v Torino na nedeljski derbi z Juventusom, pri obeh so namreč odkrili primere okužb. A pri Juventusu načrtujejo, da bodo tekmo igrali. Usoda tekme uradno še ni znana.