Pique o problematičnem Dembeleju: Vsi smo delali takšne napake

Barcelona, Pariz, 12. 11. 2018 19.37 |

Eden od kapetanov članske ekipe Barcelone, branilec Gerard Pique, je po nepričakovanem porazu na ligaški tekmi z Betisom (3:4) stopil v bran soigralcu Ousmanu Dembeleju. Problematični Francoz ni bil v kadru za tekmo na Camp Nouu, potem ko je brez pojasnila manjkal na četrtkovem treningu, tudi na nedeljsko tekmo pa je prišel krepko zadnji. Zamudil je tudi del drugega polčasa ...

Soigralci (na fotografiji desno ob Dembeleju je Jordi Alba) stojijo ob strani mlademu Francozu. FOTO: AP

Še en naporen teden je za mladim francoskim napadalcem Ousmanom Dembelejem, ki kljub 21 letom še vedno kaže zaskrbljujoče znake nezrelosti. Dembele, druga najdražja okrepitev v zgodovini Barcelone, je imel v prvi sezoni po rekordni selitvi iz vrst Borussie Dortmund veliko težav s poškodbami, že takrat pa se je šušljalo, da mu njegovo zasebno življenje in neresnost (denimo pogoste zamude ob prihodih na trening) prav nič ne pomagata pri okrevanju.

BARCABETIS

O Dembeleju je na ponedeljkovi novinarski konferenci govoril tudi selektor francoske izbrane vrste Didier Deschamps, ki je člana Barcelone sicer vpoklical, a dobro ve, kako je delati z 21-letnikom. "Dolgo časa je že z nami," je o nogometašu, ki je tekom svetovnega prvenstva iz tekme v tekmo dobival manj priložnosti, povedal selektor zmagovalcev mundiala. "Poznam njegove izgovore, ko zamudi. Reče, da ni edini. Je pa nogometaš, ki je kljub mladosti dal skozi že veliko. Res je tudi, da se lahko zaradi tovrstnih potez vse skupaj obrne proti njemu," je dodal Deschamps.

Tudi zato je bilo veliko govora o poletnem odhodu s Camp Noua, a nekaj odličnih predstav in golov, Francoz je denimo odločil tekmo španskega superpokala s Sevillo, je skupaj z velikim vložkom (odškodnina je znašala vsaj 115 milijonov evrov) odgovorne najbrž prepričalo v nasprotno.

Pique: Tu smo, da mu pomagamo
O Dembeleju je bilo spet veliko govora pred nedeljsko tekmo z Betisom, ki je nato Barci na domačem Camp Nouu zadal boleč poraz (3:4). Francoza zaradi četrtkovih dogodkov, ko naj bi ga trener Ernesto Valverde s sodelavci zaman poskušal priklicati, ker je manjkal na treningu, ni bilo v kadru za tekmo. S soigralci, ki prav tako niso konkurirali za nastop, si jo je ogledal s tribun, a na stadion prišel tik pred prvim sodnikovim žvižgom, kamere pa so ga na začetku drugega polčasa ujele med iskanjem svojega sedeža, ko so njegovi soigralci na zelenici igrali že tri minute.

"To je bila trenerjeva odločitev," je o Dembelejevi odsotnosti povedal branilec Gerard Pique. "Velik talent je in ima veliko prostora za napredek. Če ga trener ne uvrsti v kader, je to zato, da mu pomaga, da se izboljša. Vsi smo tu, da mu pomagamo. Vsi smo bili tako mladi, vsi smo delali takšne napake. Iz izkušenj lahko povem, da je potrebno učiti, da nogomet traja vseh 24 ur. Moraš ga živeti od prve do zadnje minute. Prepričan sem, da to ve in da se bo sčasoma izboljšal."

Pri Barceloni se je potrebno nenehno dokazovati
Dembele naj bi se v četrtek javil šele po uri in pol z besedami, da je imel prazno baterijo in da ima želodčne težave. Direktor kluba Guillermo Amor ga je javno opozoril, da je za uspeh na Camp Nouu potrebno nekaj več kot to, kar je talentiranemu Francozu uspelo do sedaj.

"Vsi profesionalci v klubu se morajo vedno pomikati naprej. Morajo živeti s poklicem in trdo delati vsak dan, da bi igrali," je dejal Amor. "Pri Barceloni se moraš dokazovati vsak dan, na tekmah in treningih. Veliko je potrebno, da lahko igraš za Barcelono, veliko. Veliko je dobrih igralcev. Moraš igrati, kjer ti rečejo, da boš igral, igrati toliko minut, kolikor ti jih namenijo, ko pa ne igraš, moraš biti potrpežljiv in čakati na svojo priložnost. Moraš biti pripravljen, ko pride."

Nekdanji član Evreuxa in Rennesa je sezono odprl s kar petimi goli na uvodnih šestih tekmah, a je tekmo v Primeri Division nazadnje začel konec septembra, vse od tedaj pa Valverde bolj zaupa srednjemu vezistu Arthurju Melu, v napadu pa je nezamenljivi trio Lionel Messi-Luis Suarez-Philippe Coutinho. Dembele ni začel niti uspešnega "el clasica", a je vstopil s klopi in proti Realu podal za zadnji, peti gol Suareza (5:1). Kot rezervist je nazadnje zadel prejšnji teden, ko je Barca v izjemnem slogu uprizorila preobrat pri Rayu Vallecanu (3:2). Na zadnji tekmi Lige prvakov z Interjem (1:1) je v Milanu igral v prvi postavi, nato pa izpustil zdaj že famozni četrtkov trening.