Po Celju in Mariboru se je od pokala poslovila še Olimpija

Ljubljana, 07. 03. 2024 16.59 |

Presenečenj v osmini finala slovenskega pokala še ni konec. Po tem, ko je v sredo pred domačimi navijači proti Radomljam izpadel Maribor, se je poslovila še branilka naslova Olimpija, ki je v Šiški z 2:4 izgubila proti Kopru. Mura je v gosteh pri Čardi Martjancih slavila s 3:0, Rogaška pa pri Nafti po podaljšku z 2:1.

Ljubljančani so na stadionu v Športnem parku Šiška povedli v 15. minuti, ko je Marko Brest zadel z roba kazenskega prostora. Koprčani so v 20. minuti izid poravnali, strelec je bil Enej Jelenič, ko je prišel do odbite žoge Denisa Pintola in zadel malce z desne strani. A zeleno-beli so štiri minute zatem spet vodili, ko je bil s strelom z glavo uspešen Ivan Posavec, ki je v 44. zadel še vratnico.

Tudi ta izid pa ni dolgo zdržal, nadaljevalo se je strelsko popoldne v Šiški, ko je v 31. minuti žogo pod prečko z leve strani poslal Wisdom Sule. Timothe Nkada je v 50. minuti iz bližine Koprčanom priigral prvo vodstvo na tekmi, pot Koprčanov med osem pa je v 87. minuti potrdil Enej Marsetič po kotu.

Mura je pričakovano v prekmurskem obračunu v gosteh ugnala četrtoligaša Čardo Martjance s 3:0. Za soboško ekipo sta najprej zadela Nikola Jovićević v 38. in Borna Proleta ob koncu prvega polčasa, Martin Korpič pa je v 64. minuti dosegel avtogol.

Drugoligaš Nafta 1903 pa je igral proti prvoligašu Rogaški. Slednja je zmagala po podaljšku z 2:1. Po rednem delu je bilo 0:0, v podaljšku je Slatinčanom vodstvo v 108. minuti priigral Oliver Kregar, v 112. pa je izenačil Stjepan Oštrek. Odločilni gol je že v prvi minuti dodatka podaljška dosegel Thalisson, ki je žogo poslal pod prečko s strelom iz kazenskega prostora.

V sredo so nogometaši Radomelj v osmini finala pokala po preobratu z 2:1 v gosteh premagali Maribor, v četrtfinale sta napredovala še dva predstavnika 2. SNL. Beltinci so s 5:0 premagali Ljutomerčane, Gorica pa je bila s 3:1 boljša od Jesenic. V torek sta napredovali zasedbi Triglava in Ilirije. Prvi so z 1:0 v gosteh premagali Podvince, ljubljanska zasedba pa je bila s 3:1 boljša od Vidma.