Težave s travnato površino na največjem slovenskem stadionu so očitne vsaj od jeseni 2023. Na nogometni tekmi konferenčne lige med domačo Olimpija in francoskim Lillom so vodo, ki je zastajala na nekaterih delih igrišča, poskušali pivnati kar z brisačami.
Zelenica je bila sanirana že večkrat. Marca lani za več kot 350.000 evrov, minulo zimo pa še 260.000 evrov. Šport Ljubljana je poleti 2018 v celoti zamenjal zelenico, za kar je odštel 551.000 evrov.
A doslej izvedena dela niso prinesle želene spremembe. Nazadnje je septembra lani selektor avstrijske nogometne reprezentance Ralf Rangnick igrišče opisal kot "popolno katastrofo, kombinacijo mastnega in neravnega".
Stadion v Stožicah so uradno odprli poleti 2010.
Družba VBT trenutno po naročilu javnega zavoda Šport Ljubljana ureja tudi dve novi nogometni igrišči v Športnem parku Golovec pri Štepanjskem naselju, še pišejo pri Dnevniku.
Zelenico v Stožicah so nazadnje sicer preplastili marca lani, pred prijateljsko tekmo s portugalsko nogometno reprezentanco.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.