
Z izjavo za javnost so se oglasili tudi navijači, mariborske Viole: "Po dogajanjih na sobotni tekmi Maribor – Mik CM Celje predstavniki navijaške skupine Viole Maribor posredujemo svoje stališče z izjavo za javnost. Poudarjamo, da obžalujemo vse, kar se je zgodilo po koncu sobotne tekme v Ljudskem vrtu. Hudo nam je za naše prijatelje, ki so bili poškodovani ob preskoku ograje. Ne glede na neizmerno željo po športnih uspehih je v ospredju skrb za zdravje. Šele potem prihajajo na vrsto zmage in rezultati. Ne želimo si uspehov za vsako ceno, v tem primeru pa je bila plačana previsoka cena.
Za nastale dogodke nismo krivi. Nesrečen zaplet je povzročila ograja, na kar smo posredno že opozarjali. Ob vsem skupaj se razumljivo poraja vprašanje, zakaj ni prihajalo do poškodb na vzhodni ali zahodni tribuni. Ljudje so od tam prav tako preskakovali ograjo in skočili k robu igrišča. Preden se je podobno odzval kdo z južne tribune. Poškodbe pa so nastale le na jugu, saj je ograja narejena kot kletka za živali. V nogometno razvitih državah se umikajo ograje s stadionov, pri nas pa se gradijo naostrene. Vedno se pri različnih zadevah poudarja pomen preventive. Pričakovali smo, da bi kdo vprašal za profesionalno mnenje pred dokončno odločitvijo. Takšna ograja ne sodi na stadione. Pa pri tem ne govorimo le o nesreči ob slavju.
Upravičeno se lahko vprašamo, kaj bi se zgodilo v primeru, če bi morda kdaj med tekmo prišlo do kakšnih drugih zapletov na tribuni zaradi višje sile? Še vedno smo mnenja, da na jugu ni treba imeti ograje. S tem ne preprečiš vdorov ali karkoli drugega. Ograja je bolj nevarna kot koristna.Še enkrat izražamo globoko obžalovanje, našim članom želimo hitro okrevanje. Zdaj pa je najbolj pomembno, kako že danes poskrbeti, da se kaj podobnega nikdar ne bi zgodilo? Zato še posebej izpostavljamo problem ograje v tej obliki."

Kot so na PU Maribor zapisali v sporočilu za javnost, so v 80. minuti tekme posamezni navijači NK Maribor pričeli na tribunah jug, vzhod in zahod plezati po varnostni ograji, ki ločuje gledalce od igrišča. Ograjo je preskočilo več sto navijačev, ki so takoj po tekmi na igrišču skupaj z igralci slavili naslov državnega prvaka. Pri plezanju se je 26 oseb poškodovalo, med njimi jih je osem ostalo na zdravljenju v UKC Maribor. Prav tako je neznanec na streho stadiona vrgel gorečo baklo, ki je povzročila požar, a so ga gasilci pravočasno pogasili.
V povezavi z varovanjem tekme bodo mariborski policisti zoper dva kršitelja izvedli hitri postopek zaradi kršitve zakona o eksplozivih in pirotehničnih sredstvih, zoper dva pa zaradi kršitve zakona o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami. Prav tako policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil zaradi suma storitve kaznivega dejanja povzročitve splošne nevarnosti.
Sankcije v obliki plačilnega naloga se obetajo tudi NK Maribor kot organizatorju tekme in odgovorni osebi, in sicer zaradi kršitve zakona o javnih zbiranjih. Po mnenju policistov namreč niso zagotovili vseh ukrepov, ki so bili določeni v dovoljenju, zaradi suma, da je na objektu ograja, ki predstavlja nevarnost za življenje ljudi, pa so o tem obvestili tudi inšpektorat za okolje in prostor.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.