United izločil Liverpool, Abraham zagotovil zmago Chelseaju

London, 24. 01. 2021 19.45 |

J.K., T.Š.
11

V šestnajstini pokalnega tekmovanja angleške nogometne zveze je Chelsea napredoval predvsem po zaslugi Tammyja Abrahama. Slednji je dosegel vse tri gole za Londončane ob zmagi (3:1) proti Luton Townu. Leicester City je za napredovanje proti močnemu drugoligašu Brentfordu potreboval preobrat, potem ko je bilo ob polčasu 1:0 za "čebele" (3:1). Na derbiju je Manchester United iz tekmovanja izločil zasedbo Liverpoola (3:2).

• Vrhunci tekme Chelsea - Luton Town
    01:30
    Vrhunci tekme Chelsea - Luton Town
  • Vrhunci tekme Manchester United - Liverpool
    01:30
    Vrhunci tekme Manchester United - Liverpool

V boju za napredovanje v FA pokalu sta se pomerila tudi velika tekmeca Manchester United in Liverpool. Rdeči vragi so se veselili napredovanja s 3:2, po prvem polčasu je bil izid izenačen (1:1). Udarni postavi obeh moštev sta bili takšni, za Liverpool Alisson, Trent Alexander-Arnold, Rhys Williams, Fabinho, Andy Robertson, James Milner, Thiago, Georginio  Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Curtis Jones, za United pa Dean Henderson, Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw, Paul  Pogba, Scott McTominay, Mason Greenwood, Donny van de Beek, Marcus Rashford, Edinson Cavani.

Redsi so povedli v 18. minuti, uspešen je bil Mo Salah, nato pa je izenačil Mason Greenwood v 26. minuti. V drugem polčasu je Marcus Rashford poskrbel za prvo vodstvo rdečih vragov v 48. minuti, a je nato Salah s svojim drugim golom na tekmi izid izenačil. Gol odločitve je dosegel v letošnji sezoni izjemni Bruno Fernandes v 78. minuti.

Statistika tekme Manchester United - Liverpool
Statistika tekme Manchester United - Liverpool FOTO: Sofascore.com

Londončani so zanesljivo opravili svojo nalogo na poti v osmino finala FA pokala. Za zmago je praktično sam poskrbel 23-letni Tammy Abraham, ki je dosegel "hat-trick", gole je dosegel v 11., 17. in 74. minuti. Izid je v prvem polčasu na 2:1 v 30. minuti znižal Jordan Clark, a to je bil edini gol za Luton Town. V 86. minuti je za povišanje vodstvo priložnost iz enajstmetrovke zapravil Timo Werner

Zmaga je pomembna tudi za trenerja Chelseaja Franka Lamparda, ki je v zadnjem obdobju na udaru kritik zaradi številnih porazov. Naslednji tekmec Londončanov v tem tekmovanju je Barnsley.

Tammy Abraham (desno) je bil zelo strelsko razpoložen.
Tammy Abraham (desno) je bil zelo strelsko razpoložen. FOTO: AP

Brentford, ki je bil v minuli sezoni zelo blizu preboja v Premier League, se bo očitno tudi v tej sezoni z najboljšimi ekipami angleškega Championshipa spopadel za dragocena mesta, ki vodijo med elito. "Čebele" so bile na domači zelenici pričakovano vse prej kot lahek zalogaj za Leicester City, ki blesti v elitnem otoškem prvenstvu, a je v prvem polčasu zaostajal po zadetku Madsa Becha Soerensena že v šesti minuti. A že v šestih minutah drugega polčasa so "lisjaki" uprizorili popoln preobrat, potem ko je že v eni prvih akcij nadaljevanja izenačil Cengiz Üder, v 51. minuti pa je z enajstih metrov zadel še Youri Tielemans. Končni udarec je Brentfordu zadal James Maddison v 71. minuti.