'Vragi' na prvi poraz pod Solskjaerjem odgovorili s pokalno zmago na Bridgeu

London, 18. 02. 2019 20.43 |

Z goloma dveh vezistov, Anderja Herrere in Paula Pogbaja, si je Manchester United zagotovil napredovanje v pokalu FA, kjer je uspel na tekmi 5. kroga še povečati krizo Chelseaja na stadionu Stamford Bridge (2:0).

Victor Lindelöf in Marcus Rashford (na fotografiji desno) čestitata Paulu Pogbaju (levo), ki je na 2:0 povišal tik pred polčasom. FOTO: AP
Po končani tekmi v Londonu, ki je bila zadnja v osmini finala, so tradicionalno hitro izžrebali pare četrtfinala. To so Swansea ‒ Man. City, Watford ‒ Crystal Palace, Wolverhampton ‒ Man. United in Millwall ‒ Brighton.

Manchester United si je kot zadnji zagotovil četrtfinalno vozovnico v pokalu FA, potem ko so varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja po prvem porazu pod Norvežanovim vodstvom, ki so ga utrpeli na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov proti Paris Saint-Germainu, odgovorili z enakim izidom, ki je sredi minulega tedna razočaral Old Trafford. Na dvoboju trenerjev, ki se na vse kriplje trudita, da bi tudi v prihodnji sezoni vodilka trenutni ekipi, je krajši konec potegnil Chelseajev Italijan Maurizio Sarri, ki je po nizu slabih rezultatov v novem letu zdaj pod še hujšim pritiskom.

TEKMA

Modri so sicer obračun odprli bolje, toda United je z dvema goloma v prvem polčasu Londončane hitro potisnil v brezizhoden položaj. Pedro Rodriguez je iz Sergia Romera v enem prvih napadov iztisnil zelo dobro obrambo, medtem ko je Gonzalo Higuain na oddaljenejši vratnici zgrešil z glavo po predložku Cesarja Azpilicuete. Vse se je obrnilo na glavo z nenadnim golom Anderja Herrere, ki je po predložku Paula Pogbaja ušel rojaku Marcosu Alonsu in matiral še enega Španca na zelenici, vratarja Kepo Arrizabalago.

Pogba je tik pred polčasom povišal na 2:0, ko je začel akcijo s podajo na bok do Marcusa Rashforda, ta pa ga je v zameno zaposlil z izvrstnim predložkom za neoviran strel z glavo. Chelseajevi nogometaši in navijači so imeli kar nekaj pripomb na delo sodnika Kevina Frienda in pomočnikov v drugem polčasu, ko je želel glavni sodnik že pokazati izključujoči drugi rumeni karton nekdanjemu Chelseajevemu nogometašu v manchestrskih vrstah, Nemanji Matiću, a si je premislil, potem ko je Srb nepremišljeno zrušil kolega iz vezne vrste N'Goloja Kanteja. Chelseaju nikakor ni uspelo zabiti gol priključka, s tribun pa so se proti koncu tekme slišali že zelo glasni pozivi k slovesu trenerja Sarrija.