Maribor v drugem polčasu napolnil mrežo Rudarja, Tavares prekinil strelski post

Velenje, 20. 10. 2020 20.23 |

Nogometaši Maribora so po polčasu brez golov v Velenju s tremi zadetki v nadaljevanju tekme ugnali tamkajšnji Rudar in napredovali v četrtfinale Pokala Pivovarna Union (3:0). Po več kot treh mesecih je nasprotno mrežo vnovič zatresel legendarni napadalec Marcos Tavares, ki je v 79. minuti po prvencu Ilije Martinovića povišal na 2:0.

Slavje Mariborčanov na nedavnem "večnem derbiju" z Olimpijo, ki se je v Ljudskem vrtu končal z 1:1. FOTO: Miro Majcen

Precej osvežena postava Maribora, na klopi je bil prvič v članski konkurenci tudi 18-letni branilec Žiga Obreht, je Velenjčane strla v drugem polčasu. V prvem je kapetan Marcos Tavares tudi zapravil strel z enajstih metrov, ki ga je Mariborčanom zagotovil Jan Repas. Brazilec je zatresel vratnico, v drugem polčasu pa se je odkupil z zadetkom za 2:0.

A najprej je mrežo v 54. minuti zatresel Ilija Martinović, prvič po prestopu k Mariboru, z glavo pa je Črnogorec izkoristil predložek s prostega strela, ki ga je izvedel Žan Kolmanič. Tavares, ki je bil najnevarnejši za gol Velenjčanov, je v 79. minuti le prekinil strelski post, ki je trajal vse od sredine julija. Brazilec je po predložku iz kota in slabem izbijanju domačih s "škarjicami" povišal na 2:0. Po tem, ko je prve minute v članski konkurenci dobil tudi debitant Obreht, ki je zamenjal strelca Martinovića, je v eni zadnjih akcij na tekmi podajo Amirja Derviševića za končnih 3:0 izkoristil Jan Mlakar.