Gorici sosedski obračun v Vipolžah, Krčani prek Celja tudi z golom Volaša

Celje, Vipolže, Prevalje, 19. 09. 2018 16.33 |

Po Muri, Mariboru, Kopru, Domžalah in Gorici so si v sredo četrtfinale pokala Slovenije zagotovili še nogometaši Gorice, Aluminija in Krškega. Gorica je z 2:0 odpravila Brda, Aluminij je s 3:0 slavil v gosteh pri Korotanu, Krško pa z enakim izidom v Celju.

Goričani so se v naslednjem krogu tekmovanja pridružili Mariboru, Muri, Domžalam in Kopru. FOTO: Miro Majcen

Za Gorico sta na obračunu bližnjih sosedov v Vipolžah zadela Bede Osuji v 15. minuti in Andrija Filipović v drugi minuti sodniškega dodatka ob koncu tekme. Od 56. minute dalje so izbranci Mirana Srebrniča igrali z igralcem manj, saj je po dveh rumenih kartonih iz igre moral Rok Grudina.

Aluminij je na Prevaljah, kjer se je zbralo 400 gledalcev, brez posebnih težav odpravil nižjeligaša Korotan, potem ko mu je tri gole zabil v drugem polčasu. V 54. minuti je bil uspešen Rok Kidrič, minuto zatem Ivan Kontek, v 67. pa je zadel še Nikola Leko.

Volaš že zabija
V Celju pa so se od tekmovanja poslovili domači nogometaši. Dalibor Volaš je po skupno manj kot uri igre po svojem povratku v slovenski nogomet, prve minute je minuli konec tedna v prvenstvu odigral proti bivšemu delodajalcu Mariboru, že zabil prvi gol za Krško, in sicer še enemu bivšemu klubu. Krčani so v knežjem mestu po osmih minutah s prvim strelom v okvir vrat rumenih že vodili z 1:0, zadel je Luka Vekić, nato pa je zgolj pet minut kasneje vodstvo podvojil Volaš, ki se je v domače kraje z 31 leti vrnil po igranju za nizozemsko Sparto iz Rotterdama in poljske GKS Katowice.

Na 3:0 so Krčani povedli v 56. minuti, ko je sprožil Marco Da Silva z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od celjske obrambe in preletela vratarja Matjaža Rozmana.