Poker Napolija za potrditev prevlade v Serie A, Lazio boljši od Rome, Juve pa od Interja

Rim, 19. 03. 2023 18.56 |

Nogometaši Napolija so dodobra napolnili mrežo nasprotnika in se še utrdili na vrhu italijanskega prvenstva. Prvi naslov po letu 1990 se tako zdi več kot realen. V 27. krogu Serie A so bili v gosteh boljši od Torina z rezultatom 0:4. Na vrhu lestvice imajo kar 19 točk prednosti pred drugouvrščenim Laziem. Slednji je na rimskem derbiju ugnal Romo z rezultatom 1:0. V nadaljevanju večera pa je sledil še italijanski derbi med Interjem in Juventusom. Torinčani so z zadetkom Filipa Kostića v 23. minuti zabeležili zmago.

Victor Osimhen je najboljši strelec italijanskega prvenstva.
Victor Osimhen je najboljši strelec italijanskega prvenstva. FOTO: AP

Za šov na nogometnih zelenicah sta znova poskrbela igralca Napolija, nihče drug kot Victor Osimhen in Khvicha Kvarachelia. Za 23. prvenstveno zmago je najboljši strelec italijanskega prvenstva prispeval dva zadetka (v 9. in 51. minuti), Kvarachelia pa je dosegel zadetek z bele pike v 35. minuti, v statistiko pa je vpisal tudi asistenco. Mrežo je zatresel tudi Ndombele v 68. minuti. Na rimskem derbiju so slavili nogometaši Lazia, zadetek je v 65. minuti dosegel Mattia Zaccagni. V 32. minuti tekme so nogometaši Rome ostali brez enega igralca, ko je Ibanez prejel drugi rumeni karton, je moral zapustiti igrišče.

- nedelja, 19. marec:

Sampdoria - Verona                       3:1 (2:0)

(Martin Turk je za Sampdorio branil celotno tekmo)

Fiorentina - Lecce                           1:0 (1:0)

Torino - Napoli                                  0:4 (0:2)

Lazio - Roma                                      1:0 (0:0)

Inter Milano - Juventus                0:1 (0:1)

Statistika tekme Lazio - Roma
Statistika tekme Lazio - Roma FOTO: Sofascore.com

Obračun Interja in Juventusa v Milanu je že nekje na polovici prvega polčasa odločil Filip Kostić. Po lepi akciji Dušana Vlahovića in Rabiota je bil na pravem mestu Kostić, ki je dosegel tudi edini zadetek na tekmi. Juventus je na lestvici italijanskega prvenstva sedmi, kazen 15 točk je bila za klub precej velik zalogaj.

Nogometaši Juventusa so dobili italijanski derbi.