Vrnitev Iličića za pozabo, Ibra odločil milanski derbi, Juve le do točke

Neapelj, 17. 10. 2020 16.44 |

M.G., T.Š.
16

Slovenski ljubitelji nogometa so dočakali pomemben trenutek. Josip Iličić, ki se je v preteklih mesecih boril s psihičnimi težavami, se je vrnil na nogometne zelenice. Začel je tekmo Atalante z Napolijem v Neaplju, a zelenico zapuščal sklonjene glave, saj je njegova ekipa izgubila z 1:4. Na milanskemu derbiju je AC Milan z 2:1 v gosteh premagal zasedbo Interja. Juventus je na gostovanju pri Crotoneju osvojil le točko (1:1).

Statistika Iličića na tekmi z Napolijem v Neaplju
Statistika Iličića na tekmi z Napolijem v Neaplju FOTO: Sofascore.com

Josip Iličić se je v četrtem krogu italijanske Serie A vrnil na zelenice po vseh težavah, ki jih je imel ob zaustavitvi vseh tekmovanj zaradi pandemije novega koronavirusa. A povratek Iličića, ki se je spopadal s psihičnimi težavami, bo šel hitro v pozabo, saj je Atalanta na gostovanju v Neaplju izgubila z 1:4. Že v prvem polčasu je Napoli povedel s 4:0, ko so se pod zadetke podpisali Hirving Lozano, zadel je dvakrat, Matteo Politano in Victor Osimhen. Častni zadetek v drugem polčasu je v 69. minuti dosegel nizozemski napadalec Sam Lammers. Slovenski reprezentant Josip Iličić je tekmo začel v prvi postavi, nato pa z zelenice odšel v 63. minuti, koga je zamenjal Ruslan Malinovski. To, da je 'Jojo' po tako dolgi odsotnosti (več kot tri mesece mesece) tekmo začel v prvi postavi, priča o tem, kako zelo pomemben igralec za Atalanto pravzaprav je.

Atalanta je po uvodnih treh prepričljivih zmagah tako ugledala prvi poraz sezone, a z devetimi točkami ostaja pri vrhu lestvice Serie A, na drugi strani pa je bila to še tretja zmaga za nogometaše Napolija, ki so edino tekmo v aktualni sezoni izgubili za zeleno mizo (0:3 proti Juventusu).

V 4. krogu sta se na mestnem derbiju, poimenovanem tudi "derbi dalla madonnina," pomerila Inter in Milan. Od prve minute je bil v golu Interja Samir Handanović, ki je bil v središču pozornosti, ko je zvezdniku Milana Zlatanu Ibrahimoviću v 12. minuti ubranil enajstmetrovko. A se ni končalo po željah Interja, saj je Šved prvi prišel do odbite žoge in jo poslal v mrežo. Nato je v 16. minuti dosegel izkušeni 39-letni napadalec še drugi gol za povišanje vodstva Milana. Nato je še v prvem polčasu Romelu Lukaku znižal izid v 28. minuti (1:2), a to je bilo vse, kar se tiče golov. V drugih 45 minutah spremembe izida ni bilo, Ibrahimović pa je bil prvi junak derbija z dvema goloma za zmago rdeče-črnih na prestižnem obračunu.

Sampdoria je s 3:0 premagala Lazio, zvečer pa je bil na sporedu še dvoboj Crotoneja in Juventusa. Šlo je za tekmo moštev iz zgornjega in spodnjega dela lestvice. Torinčani so bili v vlogi favorita, čeprav v moštvu ni bilo prvega zvezdnika Cristiana Ronalda (bil je pozitiven na novi koronavirus), saj Crotone še ni osvojil točke v dosedanjem poteku prvenstva, a se jim ni izšlo po načrtih. Tekma se je končala z remijem (1:1), zasedba stare dame pa je od 60. minute igrala z igralcem manj, Federico Chiesa je dobil rdeči karton.

Domači so sicer povedli iz enajstmetrovke v 11. minuti, uspešen je bil Simy, a je deset minut zatem izid že izenačil Alvaro Morata. Juventus je sicer v drugem polčasu dosegel še en gol, a je bilo veselje Morate kratko, saj je glavni sodnik uporabil VAR in gol je bil zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Juventus je imel premoč in je pritiskal proti vratom, a se rezultat ni spremenil. Crotone je osvojil prvo točko v tej sezoni Serie A, Juventus pa je pri osmih točkah po štirih odigranih tekmah.