Poraz Arsenal proti West Hamu, Tottenham nemočen proti Brightonu

London, 28. 12. 2023 23.33 |

Četrtkovi tekmi 19. kroga angleške Premier League sta postregli s presenečenjema. Brighton je s 4:2 pred svojimi navijači ugnal Tottenham, West Ham pa je bil v gosteh na londonskem derbiju boljši od Arsenala. Topničarji so tako zapravili priložnost za skok na vrh premierligaške razpredelnice.

Najprej je Brighton rutinirano ugnal Tottenham, potem ko je dolgo kazalo na pravo blamažo Spursov. Domači so na južni obali namreč vodili že s 4:0, potem ko je dvakrat zadel Joao Pedro, s pravim projektilom se je izkazal rezervist Pervis Estupinan, v polno pa je meril še Jack Hinshelwood

"Tottenham je ekipa, ki je v prvem delu sezone igrala najlepši nogomet. Mi pa smo bili 80 minut fantastični. Nesrečno smo prejeli prvi zadetek, s katerim moramo živeti. Potem smo trpeli zaradi njihove kvalitete, a veseli me, da smo jih 80 minut z našo pogumno igro povsem nadigrali," je bil po zmagi zadovoljen trener galebov Roberto De Zerbi

Londončani so do tolažilnih zadetkov prišli v 81. in 85. minuti.

Tomas Souček je v prvem polčasu kaznoval nespretno posredovanje Arsenalove obrambe. FOTO: AP

Nič kaj boljše ni šlo njihovim večnim rivalom iz severnega dela angleške prestolnice. Pred tem krogom vodilni Arsenal je namreč prvič po letu 2007 izgubil domačo premierligaško tekmo proti West Hamu. Po prvem polčasu je bilo 1:0 v korist kladiv, za katere je po napaki domače obrambe zadel Tomas Souček

V drugem polčasu je Arsenal krenil na vse ali nič, a tokrat v igri varovancev Mikela Artete ni bilo pravih idej. O brezidejnosti topničarjev zgovorno priča podatek, da so imeli v kazenskem prostoru nasprotnika kar 77 dotikov. To je največ za ekipo, ki ni dosegla zadetka, v zgodovini Premier League, odkar štejejo to statistiko (od sezone 2008/2009, op. a.).

Zmagovalca je dokončno odločil osrednji branilec Konstantinos Mavropanos, ki je zadel v 55. minuti. Zmaga West Hama bi lahko bila še višja, a je David Raya v zaključku ubranil enajstmetrovko rezervistu Saidu Benrahmi, ki je v igro vstopil že v prvem polčasu namesto poškodovanega Lucasa Paquetaja