
Lombardijska prestolnica in nogometna Italija odštevata ure do večernega obračuna na San Siru med vodilnim Interjem in tretjim AC Milanom. Derbi, eden največjih na svetu, je v tem trenutku zagotovo bolj pomemben za rdečo-črne, ki za črno-modrimi zaostajajo za osem točk, tako da bi bile njihove možnosti za Scudetto v primeru poraza praktično minimalne. Zmaga Milana bi tudi povečala zanimivost in dramatičnost Serie A v nadaljevanju sezone, v kateri do konca ostaja še 14 krogov.
"Za nas je to pomemben obračun in ključna tekma v boju za naslov prvaka," je dejal trener Milana Carlo Ancelotti. "Igramo dobro in smo v dobri formi, zato sem prepričan, da lahko ponovimo zmago iz jesenskega dela sezone." Septembra je Milan zmagal z 1:0, edini gol pa je zabil Ronaldinho, ki bo nocoj v začetni enajsterici, potem ko skoraj zagotovo v kadru ne bo Kakaja, ki je staknil poškodbo stopala na zadnji prvenstveni tekmi. Ancelotti je zavrnil možnost, da bi bil to njegov zadnji derbi della Madonnina, saj so vse glasnejše govorice, da bo poleti odšel v Real Madrid ali Chelsea. "Imam še eno leto in tri mesece veljavno pogodbo, kar nam dopušča dovolj časa, da jo podaljšamo. Ta trenutek je najbolj pomemben derbi." Strateg Rossonerov upa, da to ne bo zadnji derbi za Davida Beckhama, ki bo glede na zadnje tekme med njegovimi ključnimi možmi. Bo pa 270. derbi zadnji za 40-letnega kapetana Milana Paula Maldinija, ki bo po koncu sezone kopačke obesil na klin.
Inter je domačin nocojšnjega derbija, zato bodo tribune obarvane črno-modro. Trener Jose Mourinho bo po pretečeni kazni znova lahko računal na Adriana, njegov glavni adut v napadu pa bo drugi strelec prvenstva Zlatan Ibrahimović. "Moramo izkoristiti vsako ponujeno priložnost. Derbiji so vedno zelo izenačeni in si ni lahko ustvariti pet, šest ali sedem priložnosti za gol," je dejal Portugalec."Raven učinkovitosti mora biti na takih tekmah visoka, na drugi strani pa si v fazi obrambe ne smemo privoščiti podobne napake, kot smo si jo na septembrskem derbiju. To bo tekma, ki zahteva izjemno zbranost v obrambi," je še povedal Mourinho.
Verjetni postavi:
Inter: Julio Cesar, Maicon, Chivu, Samuel, Santon, Zanetti, Cambiasso, Muntari, Stanković, Ibrahimović, Adriano
AC Milan: Abbiati, Zambrotta, Kaladze, Maldini, Jankulovski, Beckham, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Ronaldinho, Pato
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.