Spartak z vratarjem Chudyjem zaprl evropska vrata Olimpiji: Kapun zadel za remi

Trnava, 30. 08. 2018 22.27 |

Nogometašem ljubljanske Olimpije na povratni tekmi playoffa za uvrstitev v Ligo Evropa ni uspelo pripraviti manjše senzacije proti Spartaku v Trnavi, kjer pa so bili Ljubljančani dolgo časa v igri za kaj več (1:1). Hitro so sicer zaostali, nato pa po golu Nika Kapuna v drugem polčasu neuspešno lovili zgodovinsko napredovanje.

Abass (na fotografiji) naj bi v kratkem prestopil iz Olimpije in je najverjetneje odigral zadnjo tekmo za zeleno-bele. FOTO: SPS/NK Olimpija Ljubljana

Na slabi zelenici stadiona v Trnavi, kjer so še pred dvema mesecema rdeče-črni proslavljali težko pričakovani naslov državnega prvaka, se je začetek tekme zamaknil zaradi papirčkov, ki so jih tja zmetali glasni navijači Spartaka. Začasni trener Olimpije Safet Hadžić zgolj malenkostno spremenil ekipo, ki je v zadnjem prvenstvenem krogu slavila na derbiju v Domžalah. Ob odsotnosti neregistriranega Andresa Vombergarja je priložnost dobil Kingsley Boateng, Nik Kapun pa je na sredini igrišča nadomestil Gorana Brkića.

Olimpija je imela uvodoma več od igre, a podobno kot na prvi tekmi v Ljubljani klonila že ob prvem resnejšem napadu Slovakov: podajo s strani je z natančnim strelom z glavo mimo Aljaža Ivačiča pospravil kapetan Boris Godal. Spet je sledilo nekaj nevarnih predložkov zmajev pred slovaški gol, toda pravega dela domači čuvaj mreže ni imel. Kar nekaj sreče je imela Olimpija v 18. minuti, ko izkušeni italijanski delivec pravice Luca Banti ni zapiskal po dvoboju Mackyja Bagnacka in Mareka Bakoša na robu kazenskega prostora.

Kapun le uspel načeti mrežo Chudyja
Pet minut kasneje je s prostega strela natančno meril Rok Kronaveter, a je bil eden najboljših posameznikov na obeh tekmah, vratar Martin Chudy, kos nalogi ob svoji desni vratnici. Vse do 40. minute, ko je v padcu po podaji Matica Črnica poskusil zadeti Boateng, Olimpija lepših priložnosti za zadetek ni imela. Toda v enem zadnjih napadov prvega polčasa so zeleno-beli po lepi kombinaciji med Dinom Štiglecem in Boatengom izenačili: nekdanji mladi italijanski reprezentant je namestil žogo za strel Kapunu, ki je zadel v "malo mrežico" in napovedal dramatično nadaljevanje.

Predložek Matica Črnica na tekmi v Trnavi.
Predložek Matica Črnica na tekmi v Trnavi. FOTO: SPS/NK Olimpija Ljubljana

Že v prvi akciji drugega polčasa je v krvi obležal Kronaveter, ki ga je s komolcem v glavo zadel Matej Oravec. Spartak je v 48. minuti prvič zapretil golu Ivačiča, ko je z volejem iz težkega položaja prek vrat meril Erik Jirka. Boateng je po podaji Kronavetra, ki je igral z obvezano glavo, izvrstno prodrl vse do vrat Chudyja, ki pa mu je s prisebnim "izletom" strel preprečil. Banti je sredi polčasa po še enem grdem štartu in trku Bakoša z Issahom Abassom, ki je za hip celo izgubil zavest, vnovič pogledal skozi prste domačinom.

Štiglec blizu vodilnemu zadetku
Kdo ve, kako bi se obračun razpletel, če se ne bi Chudy s "panterskim" posredovanjem spet izkazal v 72. minuti, ko je z roba kazenskega prostora ob njegovo daljšo vratnico meril Štiglec, slovaški vratar pa je s konicami prstov preprečil vodstvo Ljubljančanov. Kronaveter je vratom Spartaka zapretil še dvakrat, enkrat iz igre in enkrat s prostim strelom, oba poskusa pa nista zadela cilja. Glasni Olimpijini navijači so ob menjavi Asmirja Suljića, igro je na najbrž zadnji tekmi za Olimpijo zapustil Abass, za hip prekinili tekmo, saj so na zelenico vrgli nekaj pirotehničnih sredstev.

Bakoš je imel po dolgi žogi in preigravanju med nogama Branka Ilića priložnost za končni udarec, a je njegov poskus z levico v padcu zgrešil oddaljenejšo vratnico Ivačiča. Brkić je v enem zadnjih napadov drugega polčasa zapravil prosti strel z ugodnega položaja in zeleno-beli so bili takrat že zares daleč čudežnemu preobratu. Kljub šestminutnemu sodnikovemu podaljšku so navijači stoje že več minut prej proslavljali preboj v skupinski del drugorazrednega evropskega tekmovanja, ki se je Olimpiji najverjetneje izmuznilo po zaslugi nezbrane predstave v Ljubljani.