Liverpool znova klonil, Haaland uničil Brighton, Casemiro junak Uniteda

Nottingham, 22. 10. 2022 20.25 |

J.B., M.D.
22

Nottingham Forest in Liverpool sta ob reki Trent odprla 12. krog angleške Premier lige. Že prva tekma kroga je ponudila veliko presenečenje. Novinci v prvi angleški ligi so pred domačimi gledalci po zadetku Taiwa Awoniyija zmagali 1:0. Sledila je nova zmaga Manchester Cityja (3:1), za katerega je Erling Haaland z novima zadetkoma dosegel že 17. zadetek v letošnji sezoni Premier lige. Everton je premagal Crystal Palace z izidom 3:1. V derbiju kroga sta se Manchester United in Chelsea razšla z remijem 1:1.

Liverpoolov zvezdnik Mohamed Salah in bočni branilec Nottingham Foresta Serge Aurier FOTO: AP

Nottingham Forest je kljub enormnim vložkom v poletnem prestopnem roku 13. krog dočakal na dnu prvenstvene razpredelnice. Tudi Liverpoolčani so sezono odprli pod pričakovanji, a so vtis nekoliko popravili z zmagama proti Manchester Cityju in West Hamu v zadnjih dneh. V prvem polčasu smo na City Groundu spremljali trdo tekmo. Redsi so bili bližje zadetku, a sta bila Fabio Carvalho – poskus mu je ubranil Dean Henderson – in Virgil van Dijk z glavo premalo konkretna. Na drugi strani so imeli tudi domači nekaj polpriložnosti. Alisson je moral posredovati po strelih Jesseja Lingaarda in Taiwa Awoniyija, v obeh primerih večjih težav ni imel.

Domači so v drugi polčas vstopili sijajno, saj so po desetih minutah igre povedli. Po prostem strelu je žoga prišla do Steva Cooka na desni strani, ki jo je sijajno poslal pred vrata Liverpoola. Po prvem strelu Awoniyija je Redse rešila vratnica, a se je žoga odbila naravnost na nogo nigerijskega napadalca, ki je izkoristil drugo priložnost za eksplozijo navdušenja domačih navijačev. Do konca srečanja je Liverpool pričakovano oblegal nasprotnikova vrata, a izenačujočega zadetka ekipa z Merseysida ni dosegla in za vodilnim Arsenalom zdaj Liverpool z odigrano tekmo manj zaostaja za 11 točk.

Na Old Traffordu sta se soočila prerojena Manchester United in Chelsea. Obe moštvi sta sezono začeli slabo, Londončani so se celo odločili za zamenjavo trenerja. V zadnjih krogih pa sta obe moštvi začeli igrati bolj učinkovito. Tekma v prvem polčasu ni ponudila veliko omembe vredne akcije. Najbolj pa se je razživela v samem zaključku. V 84. minuti je rezervist Scott McTominay v svojem kazenskem prostoru zrušil nasprotnika in najstrožjo kazen je tri minute pozneje izkoristil Jorginho. Vse je kazalo na to, da bo domače moštvo doživelo še četrti poraz v letošnji sezoni Premier lige, nato pa sta na sceno stopila Luke Shaw in Unitedova velika okrepitev iz Real Madrida Casemiro. Prvi je namreč drugemu natančno podal in Brazilec je v 94. minuti izenačil na 1:1.

Manchester United - Chelsea
Manchester United - Chelsea FOTO: Sofascore.com

City opravičil vlogo favorita proti Brightonu

Manchester City na krilih neverjetnega Erlinga Haalanda letos igra odlično, kljub temu pa so varovanci Pepa Guardiole v srečanje proti Brightonu vstopili s štirimi točkami zaostanka za vodilnim Arsenalom. Na domačem stadionu je Haaland v svojem slogu zadel že v 22. minuti. Podajalec je presenetljivo bil vratar Cityja Ederson, ki mu je žogo v polovico nasprotnikov poslal iz svojega kazenskega prostora. Preostanek dela je hiter, spreten in sila močan Norvežan opravil zlahka. Norvežan se tu seveda ni ustavil. V 43. minuti je po prekršku nad Bernardom Silvo uspešno izvedel enajstmetrovko za svoj 17. zadetek v letošnji sezoni Premier lige.

Sledila je misija hattrick, ki pa jo je v 53. minuti najprej zaustavil Leonardo Trossard z zadetkom, ki je izid znižal na 2:1, nato Kevin De Bruyne, ki je dosegel čudovit zadetek za končni izid 3:1, v 80. minuti pa je odlični Norvežan končno sedel na klop in si preostanek srečanja ogledal sede. City se je po zmagi vodilnemu Arsenalu približal na zgolj točko zaostanka. Topničarji se bodo v nedeljo soočili s Southamptonom.

Everton je v dvoboju sredine lestvice na domačem stadionu prepričljivo premagal Crystal Palace z izidom 3:0. Strelci so bili Dominic Calvert-Lewin (11.), Anthony Gordon (63.) in Dwight McNeil (84.).