Lisice v zadnjih sekundah do zmage, United in Arsenal le remizirala

Norwich, 01. 12. 2019 16.51 |

V okviru 14. kroga angleške Premier League je Arsenal gostoval pri Norwichu. Sprememba na trenerskem stolčku – Unaia Emeryja je zamenjal Freddie Ljungberg – ni prinesla željenega rezultata, bilo je 2:2. Manchester United je doma z identičnim izidom remiziral z Aston Villo, medtem ko je Leicester City v zadnjih sekundah prišel do preobrata proti Evertonu.

Pierre-Emerick Aubameyang je zabil oba zadetka za goste.
Pierre-Emerick Aubameyang je zabil oba zadetka za goste. FOTO: AP

Srečanje na Carrow Roadu so bolje odprli domačini. V 21. minuti je hiter protinapad zaključil Teemu Pukki, ki je imel ob strelu z roba kazenskega prostora tudi precej sreče, saj se je žoga nekoliko odbila od Shkodrana Mustafija. V 29. minuti je izenačil Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonec je izkoristil enajstmetrovko, ki jo je sodnik Paul Tierney dosodil s pomočjo sistema VAR. Tik pred koncem prvega dela smo videli ponovno vodstvo kanarčkov. Na 2:1 je povišal Todd Cantwell. Da se epizoda Freddieja Ljungberga na klopi Arsenala ni začela s porazom, je v nadaljevanju, natančneje v 57. minuti, poskrbel Aubameyang, ki je po podaji s kota žogo dobesedno zabil za hrbet Tima Krula

Istočasno je Wolverhampton doma gostil Sheffield United. Volkovi so se že v drugi minuti znašli v zaostanku, ko je za rezila zabil Lys Mousset. Za delitev točk pa je v drugem delu poskrbel Matt Doherty.

Manchester United se je v 11. minuti tekme na Old Traffordu znašel v zaostanku. Pod pravo mojstrovino se je podpisal vezist Aston Ville Jack Grealish, ki je zadel s prefinjenim zavitim strelom, ob katerem je bil David de Gea brez pravih možnosti. V 42. minuti so domači znižali, v 63. pa so prišli do popolnega preobrata. Podajo s strani je obramba levov neuspešno izbijala, tako da je žogo sam na drugi vratnici dočakal Victor Lindelöf, ki je z glavo zabil za erupcijo na Teatru sanj. A tudi to ni bilo dovolj za zmago rdečih vragov. Le dve minuti kasneje je domača obramba povsem zaspala in po podaji Matta Targetta se je pred španskim vratarjem sam znašel Tyrone Mings. Branilec je v slogu največjih mojstrov zabil s polvolejem ter tako poskrbel za delitev točk.

Navijači Evertona so od svojih ljubljencev pred sezono pričakovali ogromno, zaenkrat pa so dobili bolj malo. Kalvarija karamel se je nadaljevala tudi pri Leicester Cityju, ki še naprej piše najbolj presenetljivo zgodbo letošnje sezone. Everton je sicer prek Richarlisona v 23. minuti povedel, 0:1 pa je ostalo vse do konca prvega dela. V drugem so Jamie Vardy in druščina vse moči usmerili v napad, kar se jim je prvič obrestovalo v 68. minuti. V polno je meril prav že omenjeni angleški napadalec, ki letos spominja na svojo razližico iz šampionske sezone 2015/2016. Kazalo je že, da si bosta tekmeca na koncu razdelila točki, a je svojo računico imel nigerijski rezervist Kelechi Iheanacho. Ta je v 94. premagal nemočnega Jordana Pickforda za nove tri točke Leicesterja. Sodnik Graham Scott je veljavnost zadetka sicer preverjal s pomočjo VAR-a, ki pa je bil tokrat na strani čete Brendana Rodgersa.